Resultat – ÖL-Loppet 2019

2019-08-03
Plac.
Nr.lapp
Öppen
(920 / 1009)
Tid
Efter
1.
191
Andreas Magnusson
Kakepeckarne
1:12:03
2.
788
Andreas Höye
Skjærgårdspils
1:15:21
+3:18
3.
787
Kjell Arild Karlsen
Skjærgårdspils
1:15:23
+3:20
4.
793
Emil Hultgren
1:16:45
+4:42
5.
465
Goran Edenro
1:17:01
+4:58
6.
438
Anders Häggdahl
1:17:35
+5:32
7.
468
Ola Lidmark Eriksson
1:18:43
+6:40
8.
423
Alexander Westberg
Borås SK
1:19:40
+7:37
9.
838
Fredrik Svensson
Juniper Hill Brewers
1:20:18
+8:15
10.
414
Alfred Lindhage
Herrklubben Glenns Vänner
1:22:47
+10:44
11.
113
Anders Jansson
Humlegårdens löpare
1:22:59
+10:56
12.
195
Niklas Wallenlind
1:23:15
+11:12
13.
881
Johan Björnram
1:23:42
+11:39
14.
880
Claes Haglund
1:23:44
+11:41
15.
823
C-g Svantesson
Spinkyrocky running & Ski Club
1:23:50
+11:47
16.
908
Kalle Holgersson
Holger Alvin
1:24:51
+12:48
17.
909
Erik Alvin
Holger Alvin
1:24:53
+12:50
18.
892
Mats Logren
1:25:44
+13:41
19.
730
Christoffer Nilsson Jarl
1:26:54
+14:51
20.
732
Josef Quennerstedt
1:26:55
+14:52
21.
751
Anders Rydbacken
1:27:21
+15:18
22.
523
Martin Larsén
Skäggrosen 2.0
1:27:47
+15:44
23.
287
Charlotte Nordgren
1:29:20
+17:17
24.
286
Andreas Westlund
1:30:17
+18:14
25.
879
Mårten Waern
1:30:40
+18:37
26.
435
Mikael Laposa
Team Ulricehamn
1:30:43
+18:40
27.
831
Jonathan Jungmarker
SystemboLaget
1:30:55
+18:52
28.
524
Per Bilén
1:30:57
+18:54
29.
426
Fredrik Dolff
Dark Trail Runners
1:31:07
+19:04
30.
529
James Bird
1:31:11
+19:08
31.
400
David Sparf
Tre Gringos
1:31:13
+19:10
32.
401
Johan Nordin
Tre Gringos
1:31:14
+19:11
33.
402
Fredric Liljeros
Tre Gringos
1:31:16
+19:13
34.
839
Anders Berlin
1:31:20
+19:17
35.
121
Fredrik Gustavsson
1:31:28
+19:25
36.
213
Björn Persson
Bengt Hulken Boyz
1:31:34
+19:31
37.
212
Peter Olofson
Bengt Hulken Boyz
1:32:16
+20:13
38.
22
Daniel Nilsson
1:32:23
+20:20
39.
466
Stefan Saksi
GLS
1:32:43
+20:40
40.
476
Stefan Horn
GLS
1:32:45
+20:42
41.
455
Tobias Mellqvist
GLS
1:32:47
+20:44
42.
285
Johan Ljungqvist
Härryda Heroes
1:32:50
+20:47
43.
280
Johan Ottosson
Solbacken Ölrunners
1:33:52
+21:49
44.
514
Ulrik Andersson
1:33:56
+21:53
45.
208
Ola Larsson
Bengt Hulken Boyz
1:34:02
+21:59
46.
411
Christian Johansson
Herrklubben Glenns Vänner
1:34:16
+22:13
47.
990
Staffan Dahlström
1:34:48
+22:45
48.
563
Richard Brankell
1:34:53
+22:50
49.
214
Fredrik Johansson
Bengt Hulken Boyz
1:35:19
+23:16
50.
464
Anne Edenro
1:35:33
+23:30
51.
584
Hans Ackerot
1:35:44
+23:41
52.
204
Mattias Tranberg
Bengt Hulken Boyz
1:36:10
+24:07
53.
665
Jens Enbom
1:36:38
+24:35
54.
502
Per Hermansson
1:37:01
+24:58
55.
878
Katarina Gramatkovski
AvsLaget
1:37:50
+25:47
56.
877
Ola Carlander
AvsLaget
1:37:51
+25:48
57.
576
Erik Bladh
1:38:35
+26:32
58.
845
Jonas Multing
Brädspelarna
1:38:37
+26:34
59.
890
Annica Ravn-Fischer
1:38:39
+26:36
60.
415
Emil Carlström Berntson
Herrklubben Glenns Vänner
1:39:02
+26:59
61.
32
Jan Tjörngren
1:39:27
+27:24
62.
947
Josefine Hedberg
Gigantus Biccus
1:39:30
+27:27
63.
984
Camilla Svantesson
Spinkyrocky running & Ski Club
1:39:32
+27:29
64.
675
Henrik Ernholm
The unicorns that fart rainbows
1:39:40
+27:37
65.
674
Lena Ernholm
The unicorns that fart rainbows
1:39:42
+27:39
66.
891
Per Johanson
1:40:01
+27:58
67.
128
Staffan Bernheim
1:40:41
+28:38
68.
767
Alex Weinfors
1:40:47
+28:44
69.
850
Martin Svensson
1:41:17
+29:14
70.
759
Marc Svensson
1:41:19
+29:16
71.
365
Göran Stuhlhofer
1:41:21
+29:18
72.
364
Helene Stuhlhofer
1:41:22
+29:19
73.
965
Oscar Hultgren
1:41:35
+29:32
74.
611
Amanda Hesselgard
1:41:40
+29:37
75.
612
Christofer Hesselgard
1:41:41
+29:38
76.
145
Elsa Tormena
1:41:57
+29:54
77.
53
Bjarne Gelotte
Forza Football
1:42:28
+30:25
78.
434
Mats Brolin
Team Ulricehamn
1:43:18
+31:15
79.
761
Hanna Eckert Renquist
Flaming Eckerts
1:43:37
+31:34
80.
760
Andreas Eckert
Flaming Eckerts
1:43:39
+31:36
81.
318
Emil Hjärtfors
Systembo-Laget
1:43:41
+31:38
82.
319
Christian Magnusson
Systembo-Laget
1:43:42
+31:39
83.
90
Henrik Lindblom
1:43:52
+31:49
84.
91
Roberth Lindén
1:43:53
+31:50
85.
95
Johan Edwardh
HSWAI Running Club
1:43:54
+31:51
86.
416
Dennis Manninger
Herrklubben Glenns Vänner
1:44:13
+32:10
87.
574
Gabriel Bengtsson
1:44:15
+32:12
88.
739
Börje Dalsmo
Falcon Fighters
1:45:01
+32:58
89.
853
Lars-Erik Johansson
1:45:04
+33:01
90.
906
Evert Agneholm
1:45:11
+33:08
91.
905
Anders Pihl
1:45:12
+33:09
92.
34
Sebastian Fürle
Forza Football
1:45:18
+33:15
93.
150
William ""Hully"" Bohlin
1:45:39
+33:36
94.
351
David Sandström
Solbacken Ölrunners
1:45:47
+33:44
95.
310
Andreas Olsson
1:45:54
+33:51
96.
268
Tommy Ekman
1:45:56
+33:53
97.
946
Andreas Sjöberg
Gigantus Biccus
1:45:59
+33:56
98.
950
Andreas Haraldsson
1:46:02
+33:59
99.
951
Per Martinsson
1:46:04
+34:01
100.
704
Jesper Ekman
1:46:05
+34:02
101.
952
Robert Scarlini
1:46:07
+34:04
102.
945
Mats Lindblad
1:46:21
+34:18
103.
368
Andreas Toll
De tre vännerna och Toll
1:46:31
+34:28
104.
559
Per Nyström
1:46:56
+34:53
105.
619
Ellinor Brynning
1:47:36
+35:33
106.
80
Anders Frilén
Bärs i mål
1:48:00
+35:57
106.
51
William Andersson
1:48:00
+35:57
108.
169
Alexander Ahlbeck
A&A Brewery
1:48:03
+36:00
109.
33
Gustaf Rasmusson
Forza Football
1:48:08
+36:05
110.
14
Fredrik Haglund
Wreckless Motherrunners ...From Hell!!
1:48:15
+36:12
111.
827
Anton Fritzell
1:48:20
+36:17
112.
110
Nicklas Dellsjö
1:48:35
+36:32
113.
109
Viktor Josefsson
1:48:39
+36:36
114.
608
Lars Andersson
1:48:40
+36:37
115.
923
Miro Chamera
1:48:43
+36:40
116.
826
Oskar Fritzell
1:49:00
+36:57
117.
192
Mattias Heimdahl
Kakepeckarne
1:49:22
+37:19
118.
189
Michael Pettersson
Kakepeckarne
1:49:24
+37:21
119.
139
Morgan Tormena
1:49:56
+37:53
120.
181
Anders Johansson
1:49:58
+37:55
121.
11
Stefan Asplund
Wrecklesmotherrunners from hell
1:50:01
+37:58
122.
547
Rickard Olausson
Team Rantatalos
1:50:18
+38:15
123.
738
Bengt Gejrot
Falcon Fighters
1:50:20
+38:17
124.
194
Marcus Johansson
Kakepeckarne
1:50:22
+38:19
125.
193
Jimmy Carlsson
Kakepeckarne
1:50:24
+38:21
126.
399
Mark Aarts
Systembo-Laget
1:50:26
+38:23
127.
152
Kristoffer Tohren
1:50:27
+38:24
128.
259
Mikael Kuhlin
Kuhlins
1:50:29
+38:26
129.
917
Per Sander
1:50:31
+38:28
130.
256
Thomas Sellgren
Sellgren och Vänner
1:50:32
+38:29
131.
258
Annika Kuhlin
Kuhlins
1:50:33
+38:30
132.
288
Lars Nordström
1:50:37
+38:34
133.
315
Markus Larsson
Systembo-Laget
1:50:40
+38:37
134.
257
Helena Sellgren
Sellgren och Vänner
1:50:44
+38:41
135.
149
Tobias Fredricksson
1:50:47
+38:44
136.
803
Johan Fröidstedt
Godtemplarna
1:50:56
+38:53
137.
840
Magnus Landbring
1:51:10
+39:07
138.
856
Tobias Bengtsson
Rusar mot Rus
1:51:19
+39:16
139.
225
Gustav Runesson
Rusar mot Rus
1:51:21
+39:18
140.
973
Calle Borglin
1:51:22
+39:19
141.
548
Linda Olausson
Team Rantatalos
1:51:32
+39:29
142.
703
Pär-Anders Emanuelsson
1:51:37
+39:34
143.
332
Klas Fredriksson
1:52:10
+40:07
144.
333
Mia Jodal
1:52:13
+40:10
145.
886
Magnus A Persson
1:52:41
+40:38
146.
165
Karl-Oskar Gunnarsson
Alcoholics Unanimous - Lose the carbs, not the taste!
1:52:44
+40:41
147.
164
Freddie Karlsson
Alcoholics Unanimous - Lose the carbs, not the taste!
1:52:45
+40:42
148.
443
Stina Wahlström
Alcoholics Unanimous - Lose the carbs, not the taste!
1:52:49
+40:46
149.
221
Alfred Roos
Alcoholics Unanimous - Lose the carbs, not the taste!
1:52:50
+40:47
150.
223
Deivydas Petreikis
Alcoholics Unanimous - Lose the carbs, not the taste!
1:52:51
+40:48
151.
369
Oscar Forsström
De tre vännerna och Toll
1:52:54
+40:51
152.
893
Ulrika Logren
1:54:21
+42:18
153.
168
Axel Vallervy
A&A Brewery
1:54:28
+42:25
154.
167
Oscar Brask
Alcoholics Unanimous - Lose the carbs, not the taste!
1:54:43
+42:40
155.
50
John Hansson
1:54:48
+42:45
156.
178
Jakob Nilsson
Alcoholics Unanimous - Lose the carbs, not the taste!
1:55:14
+43:11
157.
682
Susanna Strand
1:55:41
+43:38
158.
133
Maria Fager
Bättre sent än aldrig
1:56:09
+44:06
159.
134
Christian Fager
Bättre sent än aldrig
1:56:11
+44:08
160.
25
Ola Johansson
Guns and Roses
1:57:40
+45:37
161.
26
Morgan Nilsson
Guns and Roses
1:57:46
+45:43
162.
741
Anders Knutsson
Team Knivarsson
1:57:56
+45:53
163.
740
Linda Ivarsson
Team Knivarsson
1:57:58
+45:55
164.
183
Johan Ackebo
1:58:47
+46:44
165.
182
Christian Fynbo
1:58:48
+46:45
166.
144
Johan Randholm
1:58:52
+46:49
167.
375
Fredrick Thorngren
Solbacken Ölrunners
1:58:54
+46:51
168.
143
Mattias Holsmark
1:58:55
+46:52
169.
76
Tommy Linsemark
1:59:34
+47:31
170.
98
Björn Sonerud
1:59:36
+47:33
171.
234
Martin Svahn
1:59:53
+47:50
172.
235
Per Lago Jonsson
1:59:55
+47:52
173.
967
Simon Rosén
Småland-Halland United
2:00:05
+48:02
174.
405
Mårten
2:00:15
+48:12
175.
151
Daniel ""Jul""Granlund
2:00:17
+48:14
176.
752
Robert Agerskog
2:00:21
+48:18
177.
31
Kristofer Larsson
2:00:27
+48:24
178.
628
Oscar Johansson
Team BTK
2:00:44
+48:41
179.
626
Mattias Lindby
Team BTK
2:00:45
+48:42
180.
736
Henrik Fyrlund
Black cat
2:00:50
+48:47
181.
734
Stefan Sandh
Sole Mates
2:00:54
+48:51
182.
625
Henrik Johansson
Team BTK
2:01:01
+48:58
183.
206
Roger Nykom
Löparklubben Sälarna
2:01:11
+49:08
184.
949
Björn Kaborn
Löparklubben Sälarna
2:01:12
+49:09
185.
205
John Berntsson
Löparklubben Sälarna
2:01:14
+49:11
186.
433
Andreas Safko
((L*D)+(W/G))/(A^2)
2:01:27
+49:24
187.
719
Frida Höglund
2:02:50
+50:47
188.
720
Jonas Creutz
2:02:52
+50:49
189.
406
Henrik Persson
2:03:05
+51:02
190.
78
Jens Halling
Mamas & Tapas
2:03:14
+51:11
191.
920
Tony Olsson
Team Pungdjävlarna
2:03:21
+51:18
192.
79
Magnus Lidö
Mamas & Tapas
2:04:01
+51:58
193.
769
Johan Pettersson
2:04:03
+52:00
194.
316
Fredrik Knutson
((L*D)+(W/G))/(A^2)
2:04:05
+52:02
195.
317
Jens Knutson
((L*D)+(W/G))/(A^2)
2:04:08
+52:05
196.
77
Peter Grahm
Mamas & Tapas
2:04:16
+52:13
197.
508
Björn Granbom
JEFF Electronics
2:04:18
+52:15
198.
915
Mårten Bokedal
2:04:23
+52:20
199.
916
Eric Bokedal
2:04:24
+52:21
200.
903
Magnus Johansson
Summer Ale
2:04:26
+52:23
201.
902
Tomas Eklöf
Summer Ale
2:04:27
+52:24
202.
89
Sandra Frisell
Sakura Syndicate
2:04:31
+52:28
203.
88
Peter Mossing
Sakura Syndicate
2:04:33
+52:30
204.
564
Moa Kuhlin
QBK
2:04:34
+52:31
205.
566
Anton Bornlid
QBK
2:04:35
+52:32
206.
519
Alexandra Andersson
2:04:42
+52:39
207.
420
Mattias Wik
2:04:52
+52:49
208.
237
Artur Narewski
Den onde, den gode och den fule
2:05:04
+53:01
209.
236
Karl Arnby
Den onde, den gode och den fule
2:05:05
+53:02
210.
954
Viktor Finn
Lag Finn
2:05:08
+53:05
211.
955
Joakim Finn
Lag Finn
2:05:10
+53:07
212.
525
Petter Svanberg
2:05:17
+53:14
213.
528
Åke Jägervall
2:05:19
+53:16
214.
527
Erik Ryberg
2:05:22
+53:19
215.
526
Erik Ulfhammer
2:05:23
+53:20
216.
509
Henrik Stenquist
JEFF Electronics
2:06:24
+54:21
217.
5
Mikael Hagman
2:06:43
+54:40
218.
797
Michael Locksén
2:06:50
+54:47
219.
188
Erik Lundberg
Prestige World Wide
2:07:02
+54:59
220.
506
Jon Ellmark
JEFF Electronics
2:07:08
+55:05
221.
361
Nils Lundberg
2:07:29
+55:26
222.
187
John Adamsson
Prestige World Wide
2:07:33
+55:30
223.
179
Peter Afzelius
2:07:34
+55:31
224.
230
Henrik Kjaer
2:07:36
+55:33
225.
606
Magnus Carlsson
2:07:39
+55:36
226.
904
Helene Stenhoff
2019
2:07:41
+55:38
227.
988
Petter Näslund
2:07:45
+55:42
228.
866
Marcus Rynäs
2:08:45
+56:42
229.
865
Tobias Caple
2:09:01
+56:58
230.
602
Bengt Johansson
Team Kimmelid Johansson
2:09:06
+57:03
231.
211
Joakim Adolfsson
2:09:26
+57:23
232.
479
Leif Andersson
Emotionellt starka män
2:09:29
+57:26
233.
481
Thomas Silvergrund
Emotionellt starka män
2:09:31
+57:28
234.
471
Mattias Sunnegård
One Lösning
2:09:52
+57:49
235.
307
Daniel Hultin
One Lösning
2:09:53
+57:50
236.
469
Andreas Johansson
One Lösning
2:09:55
+57:52
237.
470
Jacob Ljunggren
One Lösning
2:09:58
+57:55
238.
308
Joakim Eriksson
One Lösning
2:09:59
+57:56
239.
239
Karin Montheli
Bonnie & Clyde
2:10:18
+58:15
240.
245
Joakim Magnusson
När kommer bussen
2:10:20
+58:17
241.
238
Tommy Montheli
Bonnie & Clyde
2:10:22
+58:19
242.
507
Linus Klingberg
JEFF Electronics
2:10:27
+58:24
243.
607
Jonas Wåhlström
2:10:32
+58:29
244.
478
André Lima
Emotionellt starka män
2:11:06
+59:03
245.
480
Felix Wallner
Emotionellt starka män
2:11:08
+59:05
246.
342
Gabriel Carlson
2:11:10
+59:07
247.
343
Maria Edvinsson
2:11:11
+59:08
248.
196
Chaima Es-Samri
Tjuv och Polis 1.0
2:11:17
+59:14
249.
197
Mimma Bakkali
Tjuv och Polis 1.0
2:11:18
+59:15
250.
255
Thomas Berglund
2:11:26
+59:23
251.
57
Christian Björkman
2:11:32
+59:29
252.
56
Matz Krångh
2:11:35
+59:32
253.
419
Daniel Jepsen
2:12:08
+60:05
254.
418
Jan Säveskog
2:12:19
+60:16
255.
683
Peter Tomasson
2:12:30
+60:27
256.
220
Henrik Svensson
2:12:37
+60:34
257.
217
Jenny Jacobsson
2:12:38
+60:35
258.
83
Johan Aronius
Grease Lightning
2:12:47
+60:44
259.
771
Anna Möller
Grease Lightning
2:12:51
+60:48
260.
82
André Lindqvist
Grease Lightning
2:12:52
+60:49
261.
497
Anneli Kjellander
2:12:54
+60:51
262.
953
Olle Lenne
2:12:59
+60:56
263.
2
Linda Berntsen
2:13:10
+61:07
263.
270
Rebecka källström
2:13:10
+61:07
265.
885
Henrik Bertilsson
2:13:12
+61:09
266.
269
Pernilla Hedberg
2:13:13
+61:10
267.
173
Andreas Moberg
Humle och Dumle
2:13:16
+61:13
268.
172
Joachim Larsson
Humle och Dumle
2:13:17
+61:14
269.
366
Ann-Sofie Gratchew
Team Fear it...
2:13:19
+61:16
270.
597
Ulf Abrahamsson
2:13:21
+61:18
271.
367
Nina Forslund
Team Fear it...
2:13:29
+61:26
272.
688
Carl Fjellman
2:13:49
+61:46
273.
383
Fredrik Kellin
The BeerMAIKers
2:14:01
+61:58
274.
467
Magnus Erixon
The BeerMAIKers
2:14:06
+62:03
275.
552
Gunnar Haeffler
The BeerMAIKers
2:14:08
+62:05
276.
844
Mats Ekblad
Brädspelarna
2:14:26
+62:23
277.
843
Kalle Jershed
Brädspelarna
2:14:28
+62:25
278.
817
Axel Vänerhav
Decade Wedding
2:14:31
+62:28
279.
818
Karin Vänerhav
Decade Wedding
2:14:32
+62:29
280.
16
Björn Westling
2:14:33
+62:30
281.
17
Eva Carlbom
2:14:34
+62:31
282.
392
Oscar Dalerstedt
The BeerMAIKers
2:14:38
+62:35
283.
948
Jimmy Andersson
The BeerMAIKers
2:14:40
+62:37
284.
372
Christian Voelkerling
Team Tecting
2:14:50
+62:47
285.
427
Fredrik Stig
2:14:54
+62:51
286.
430
Per Ingelgård
Management by bärs
2:14:55
+62:52
287.
184
Ola Lundén
Team Bill & Bull
2:15:18
+63:15
288.
313
Klas Argeus
Team Bill & Bull
2:15:19
+63:16
289.
363
Ola Wallinder
2:15:55
+63:52
290.
864
Kenny Yngvesson
Laget vid Lutzen
2:17:18
+65:15
291.
668
Joel Trollheden
Alcoholics Unanimous - Lose the carbs, not the taste!
2:17:31
+65:28
292.
166
Marcus Svensson
Alcoholics Unanimous - Lose the carbs, not the taste!
2:17:36
+65:33
293.
283
Leif Karlsson
2:17:38
+65:35
294.
282
Mats Koponen
2:17:39
+65:36
295.
600
Stefan Johansson
Team Kimmelid Johansson
2:17:56
+65:53
296.
413
Anders Bergman
Herrklubben Glenns Vänner
2:18:13
+66:10
297.
417
Viktor Larsen
Herrklubben Glenns Vänner
2:18:15
+66:12
298.
595
Mattias Miedzinski
2:19:06
+67:03
299.
594
Stefan Södervall
2:19:08
+67:05
300.
726
Kalle Skanselid
Glenns
2:19:11
+67:08
301.
727
Martin Kedbäck
Glenns
2:19:13
+67:10
302.
521
Henrik Trygg
2:19:24
+67:21
303.
522
Robin Eriksson
2:19:25
+67:22
304.
959
Karin Jansson
2:19:33
+67:30
305.
331
Lisa Höjlund
2:19:37
+67:34
306.
330
Jakob Höjlund
2:19:39
+67:36
307.
305
Lars Levén
Ölstärkerdinkropp
2:20:00
+67:57
308.
75
Kristina Arnell
2:20:06
+68:03
309.
397
Isabell Johansson
Probably the best team In the world
2:20:28
+68:25
310.
396
Robin Sundell
Probably the best team In the world
2:20:30
+68:27
311.
929
Mikaël M Dietmann
De tre vännerna och Toll
2:20:33
+68:30
312.
482
Jimmy Vylund
Björröds A-lag
2:20:56
+68:53
313.
483
Per Haugsnes
Björröds A-lag
2:20:58
+68:55
314.
484
Simon Gembäck
Björröds A-lag
2:20:59
+68:56
315.
485
Peder Gröndal
Björröds A-lag
2:21:04
+69:01
316.
742
Maria Johansson
2:21:27
+69:24
317.
743
Tina Malmqvist
2:21:34
+69:31
318.
459
Björn Sannelind
2:21:43
+69:40
319.
254
Malin Berglund
2:22:09
+70:06
320.
687
Christina Rundström
2:22:27
+70:24
321.
686
Jan Rundström
2:22:30
+70:27
322.
3
Johanna Wahlund
One woman army
2:22:33
+70:30
323.
64
Fredrik Ahlfors
40 cl
2:22:42
+70:39
324.
66
Jonas Lindqvist
40 cl
2:22:43
+70:40
325.
126
Inger Strandberg Simonsson
2:23:07
+71:04
326.
127
Hans Zackariasson
2:23:08
+71:05
327.
971
Jonas Ranebro
2:24:02
+71:59
328.
27
Helena Brandt
The Griswolds
2:24:14
+72:11
329.
28
Niclas Brandt
The Griswolds
2:24:21
+72:18
330.
957
Louise Holmer
2:24:26
+72:23
331.
854
Erika Figved
2:25:02
+72:59
332.
774
Magnus Sundling
2:25:41
+73:38
333.
868
Ronny Nilsson
2:25:43
+73:40
334.
837
Katarina Svensson
Juniper Hill Brewers
2:25:48
+73:45
335.
913
Mattias Johnsson
Designated Drinkers
2:25:50
+73:47
336.
276
Petter Lindström
Designated Drinkers
2:25:55
+73:52
337.
487
Thore Andersson
2:25:57
+73:54
338.
275
Henrik Åsenklint
Designated Drinkers
2:26:00
+73:57
339.
824
Emma Halth
2:26:02
+73:59
340.
825
Linda Lagerberg-granhager
2:26:04
+74:01
341.
773
Sandra Ullsten
2:26:08
+74:05
342.
932
Anna-Karin Vogel
2:26:10
+74:07
343.
981
Felix Hampe Mobärg
2:26:12
+74:09
344.
63
Frida Ahlfors
40 cl
2:26:15
+74:12
345.
65
Petra Wieveg
40 cl
2:26:16
+74:13
346.
835
Maja Öfverman
Öfvermans
2:26:17
+74:14
347.
836
Joel Öfverman
Öfvermans
2:26:19
+74:16
348.
488
Hjalmar Andersson
2:26:23
+74:20
349.
613
Mattias Pettersson
2:26:27
+74:24
350.
461
Martin Wadman
2:26:30
+74:27
351.
512
Peter Burda
Öllopporna
2:26:35
+74:32
352.
338
Daniel Johansson
Öllopporna
2:26:37
+74:34
353.
339
Pia Karlsson
Öllopporna
2:26:40
+74:37
354.
120
Rickard Berg
2:26:43
+74:40
355.
798
Johan Segertoft
Team Folke Filbyter
2:26:47
+74:44
356.
799
Gustav Hultberg
Team Folke Filbyter
2:26:48
+74:45
357.
800
Jimmy Forsberg
Team Folke Filbyter
2:26:49
+74:46
358.
135
Tommy Persson
Tommy-Peterz
2:26:53
+74:50
359.
883
Stefan Nygren
Team Folke Filbyter
2:27:07
+75:04
360.
140
Johan Magnusson
Full rulle
2:27:36
+75:33
361.
855
Veronica Ivarsson
2:27:38
+75:35
362.
141
Christian Edgren
Full rulle
2:27:40
+75:37
363.
142
Martin Kockum
Full rulle
2:27:42
+75:39
364.
274
Oscar Appelqvist
Designated Drinkers
2:27:58
+75:55
365.
750
Joakim Bergström
2:28:20
+76:17
366.
615
Niklas Welinder
2:28:31
+76:28
367.
614
Mikael Blixman
2:28:36
+76:33
368.
869
Marita Nilsson
2:28:43
+76:40
369.
277
Lars Hedberg
Chief-BadkneE
2:28:51
+76:48
370.
111
Daniel Alfredsson
2:28:58
+76:55
371.
334
Sabina Johnsen
Radler crew
2:29:25
+77:22
372.
224
Per Robertsson
Bengt Hulken Boyz
2:29:29
+77:26
373.
112
Lars-Johan Lindström
2:29:36
+77:33
374.
266
Mikael Andersson
2:29:45
+77:42
375.
265
Martin Magnusson
2:29:46
+77:43
376.
289
Pär Ejeborn
Designated Drinkers
2:29:59
+77:56
377.
859
Frida Sköld
2:30:16
+78:13
378.
210
Anita Adolfsson
2:30:20
+78:17
379.
137
Erik Lundin
Tommy-Peterz
2:30:26
+78:23
380.
136
Peter Almsenius
Tommy-Peterz
2:30:32
+78:29
381.
596
Inger Abrahamsson
2:31:19
+79:16
382.
622
Rickard Axén
Fan, fan, fan
2:31:23
+79:20
383.
623
Andreas Brage Jivrell
Fan, fan, fan
2:31:24
+79:21
384.
132
Isabell Skynäs
2:31:35
+79:32
385.
382
Hans Lindgren
2:31:41
+79:38
386.
795
Anne Segerqvist
2:31:46
+79:43
387.
796
Stefan Segerqvist
2:31:48
+79:45
388.
403
Johan Westman
2:32:29
+80:26
389.
335
Kim Johnsen
Radler crew
2:33:27
+81:24
390.
928
Rolf Abelsen
-
2:33:30
+81:27
391.
912
Mathias Lundin
HDS
2:33:38
+81:35
392.
207
Erik Sjölund
Sonjan Studios
2:33:41
+81:38
393.
10
Niklas Bengtsson
Skäggrosen 2.0
2:33:43
+81:40
394.
23
Robert bäckerstam
2:33:44
+81:41
395.
832
Ingvar Johansson
2:33:54
+81:51
396.
833
Sebastian Fläde
2:33:55
+81:52
397.
834
Anders Hwatz
2:33:57
+81:54
398.
772
Henrik Ruuth
2:34:01
+81:58
399.
360
Niklas
2:34:04
+82:01
400.
359
Andrée Bergman
2:34:08
+82:05
401.
678
Jakob Lundbäck
2:34:16
+82:13
402.
1010
Klas Hallbäck
2:34:20
+82:17
403.
15
Kristina Sandfors
Wreckless Motherrunners ...From Hell!!!
2:34:27
+82:24
404.
718
Andreas Edvardsson
ÖlJesus & Lärjungar
2:34:30
+82:27
405.
156
Dan Gillerfors
ÖlJesus & Lärjungar
2:34:33
+82:30
406.
158
Mathias Henningsson
ÖlJesus & Lärjungar
2:34:34
+82:31
407.
157
Tim Thomsen
ÖlJesus & Lärjungar
2:34:35
+82:32
408.
437
Carl-Ivar Ahlqvist
2:34:36
+82:33
409.
59
Anders Thomsson
Carpe Diem
2:34:37
+82:34
410.
1005
Jan Karlsson
2:34:47
+82:44
411.
61
Anneli André
Carpe Diem
2:34:48
+82:45
412.
653
Magnus Kettil
2:34:50
+82:47
413.
654
Niclas Mellqvist
2:34:52
+82:49
414.
209
Anders Allvin
Bärs i mål
2:34:54
+82:51
415.
381
Lena Ahlqvist
2:34:56
+82:53
416.
669
Gunnar Asplund
Bärs i mål
2:34:57
+82:54
417.
44
Per Lönnehed
Bärs i mål
2:34:58
+82:55
418.
272
Stefan Hilton
Bärs i mål
2:34:59
+82:56
419.
39
Martin Smedendahl
Bärs i mål
2:35:04
+83:01
420.
185
Jakob Sällström
Father & Son rules the galaxy
2:35:15
+83:12
421.
731
Tommy Bandsåg
Råda Portar IF
2:35:23
+83:20
422.
754
Jonas Pärlbäck
2:35:25
+83:22
423.
328
Anders Karlsson
2:35:34
+83:31
424.
329
Kim Björkner
2:35:36
+83:33
425.
298
Johan Klässbo
Beerbros
2:35:38
+83:35
426.
186
Håkan Sällström
Father & Son rules the galaxy
2:35:42
+83:39
427.
658
Joakim Wennersten
Ostlöpe
2:35:47
+83:44
428.
198
Herr Manning
Herrklubben Gentlemännen
2:35:59
+83:56
429.
299
Anders Klässbo
Beerbros
2:36:07
+84:04
430.
922
Johannes Loid
Team Pungdjävlarna
2:36:29
+84:26
431.
921
Jörgen Lendahl
Team Pungdjävlarna
2:36:30
+84:27
432.
490
Andreas Falkovén
Legs Miserables
2:36:36
+84:33
433.
806
Jonas Krüger
2:36:37
+84:34
434.
884
Julius Pettersson
Legs Miserables
2:36:39
+84:36
435.
94
Anna Edwardh
2:36:42
+84:39
436.
97
Åsa Magnusson
HSWAI Running Club
2:36:46
+84:43
437.
96
Tom Leimar
HSWAI Running Club
2:36:49
+84:46
438.
74
Viktor Johansson
Ostlöpe
2:36:56
+84:53
439.
671
Almedin Mujezinovic
2:37:04
+85:01
440.
670
Tommi Larsson
2:37:06
+85:03
441.
851
Erik Hallbäck
2:37:13
+85:10
442.
987
Adam Jakobsson
2:37:14
+85:11
443.
642
David Lövgren
Ostlöpe
2:37:17
+85:14
444.
81
Robert Bäckström
Ostlöpe
2:37:18
+85:15
445.
473
Joakim Ottoson
2:37:26
+85:23
446.
472
Erik Börjesson
2:37:28
+85:25
447.
115
Carl Hjortsjö
Navy Seal
2:37:34
+85:31
448.
986
Matts Franck
2:37:54
+85:51
449.
645
Lars Franck
2:37:58
+85:55
450.
493
Johan Eriksson
Legs Miserables
2:38:01
+85:58
451.
491
Annica Öman
Legs Miserables
2:38:03
+86:00
452.
489
Erik Silfverswärd
Legs Miserables
2:38:12
+86:09
453.
998
Jakob Ljungkvist
Pakk3r & Shiney goes beer
2:38:19
+86:16
454.
999
Pontus Claesson
Pakk3r & Shiney goes beer
2:38:20
+86:17
455.
721
Nicklas Johansson
2:38:27
+86:24
456.
722
Fredrik Johansson
2:38:30
+86:27
457.
814
Gustaf Colliander
2:38:41
+86:38
458.
925
Sebastian Sahlin
The goa gubbs
2:38:44
+86:41
459.
937
Christoffer Olsson
The goa gubbs
2:39:00
+86:57
460.
924
Fredrik Rolff
The goa gubbs
2:39:05
+87:02
461.
40
Mats Rudin
2:39:09
+87:06
462.
765
Fredrik Artursson
The Arturssons
2:39:12
+87:09
463.
930
Henrik Larsson
Tennis, anyone?
2:39:14
+87:11
464.
900
Joakim Berg
Tennis, anyone?
2:39:16
+87:13
465.
852
Simon Nilsson
2:39:22
+87:19
466.
963
Bengt Larsson
2:39:24
+87:21
467.
764
Lisa Artursson
The Arturssons
2:39:26
+87:23
468.
376
Tobias Carlsson
2:39:27
+87:24
469.
146
Peter Schultz
2:39:54
+87:51
470.
354
Christoffer Bradly
2:39:58
+87:55
471.
353
Mattias Hildingsson
2:40:02
+87:59
472.
233
Martin Hallström
2:40:09
+88:06
473.
114
Isabella Tormena
Navy Seal
2:40:23
+88:20
474.
810
Joakim Svensson
JMS Island Invest
2:40:29
+88:26
475.
811
Martin Bernander
JMS Island Invest
2:40:31
+88:28
476.
809
Sami Heiskanen
JMS Island Invest
2:40:32
+88:29
477.
711
Anna Persson
ENRECON
2:41:06
+89:03
478.
709
Niklas Ander
ENRECON
2:41:08
+89:05
479.
247
Daniel Petersén
2:41:33
+89:30
480.
842
Jonas Dahlberg
2:41:37
+89:34
481.
997
Fredrik Rimfjäll
2:41:56
+89:53
482.
808
Martin Patersson
2:42:41
+90:38
483.
807
Niklas Ahlberg
2:42:45
+90:42
484.
717
Magnus Wollhag
#felvärdegrund
2:42:56
+90:53
485.
782
Samuel Olsson "Smulan"
Laget vid Lutzen
2:43:07
+91:04
486.
748
Jon Dahllöf
Vildsvinen
2:43:11
+91:08
487.
562
Sara Brankell
2:43:12
+91:09
488.
373
Eva Voelkerling
Team Tecting
2:43:15
+91:12
489.
374
Patrik Svensson
Team Tecting
2:43:16
+91:13
490.
153
Erik Niklasson
2:43:18
+91:15
491.
746
Mandis Söderström Johansson
Vildsvinen
2:43:20
+91:17
492.
982
Niklas Strindeborn
2:43:22
+91:19
493.
385
Marcus Hagberg
2:43:25
+91:22
494.
448
David Högborg
2:43:30
+91:27
495.
449
Anna Sigvardsson Högborg
2:43:32
+91:29
496.
983
Joakim Larsson
2:43:35
+91:32
497.
386
Kevin Vilfordson
2:43:37
+91:34
498.
693
Mikael Hindgård
En till kan vi väl ta?
2:43:44
+91:41
499.
707
Eleonor Hansson
Humlepatrullen
2:43:48
+91:45
500.
708
Henrik Ekholm
Humlepatrullen
2:43:49
+91:46
501.
231
John Hedin
2:43:53
+91:50
502.
232
Rikard Hallström
2:43:56
+91:53
503.
728
Annelie Jansson
#felvärdegrund
2:44:02
+91:59
504.
444
Tomas Landquist
Upper Hill Running Club
2:44:35
+92:32
505.
447
Patrik Wahlfridsson
Upper Hill Running Club
2:44:40
+92:37
506.
131
Cristina Högström
2:44:42
+92:39
507.
896
Robin Åbrodd
Insane in the membrane
2:44:44
+92:41
508.
694
Moa Hindgård
En till kan vi väl ta?
2:44:47
+92:44
509.
86
Jonas Karlsson
2:45:06
+93:03
510.
38
Johannes Bengtsson
2:45:10
+93:07
511.
37
Linda Bengtsson
2:45:20
+93:17
512.
629
Kristian Larsson
2:45:25
+93:22
513.
630
Martin Gustafsson
2:45:28
+93:25
514.
445
Fredrik Öhgren
Upper Hill Running Club
2:45:35
+93:32
515.
446
Peter Johansson
Upper Hill Running Club
2:45:38
+93:35
516.
801
Viktor Hansen
Team Folke Filbyter
2:45:42
+93:39
517.
241
Max Carlström
2:45:44
+93:41
518.
492
Liam Håkansson
Legs Miserables
2:45:50
+93:47
519.
515
Jonna Urbäck
2:46:06
+94:03
520.
867
Elin Fernholm
2:46:08
+94:05
521.
888
Fredrik Schmidt
Beerwork Orange
2:46:11
+94:08
522.
889
Thomas Moze Fridén
Beerwork Orange
2:46:12
+94:09
523.
544
Jonas Wiktor
Team Chemgroup
2:46:21
+94:18
524.
583
Lena Andersson
Team Stensjön
2:46:22
+94:19
525.
582
Jesper Olsson
Team Stensjön
2:46:23
+94:20
526.
716
Kajsa Wollhag
#felvärdegrund
2:46:26
+94:23
527.
545
Adina Wiktor
Team Chemgroup
2:46:28
+94:25
528.
679
Peter Bodor
2:46:36
+94:33
529.
681
Franco Ruhl
2:46:49
+94:46
530.
695
Mattias Campbell
En till kan vi väl ta?
2:46:52
+94:49
531.
696
Vanessa Campbell
En till kan vi väl ta?
2:46:54
+94:51
532.
701
Ita Skoog
En till kan vi väl ta?
2:46:55
+94:52
533.
702
Johan Hansen
En till kan vi väl ta?
2:46:58
+94:55
534.
676
Emma Ringvall
Team Chemgroup
2:47:01
+94:58
535.
677
Martin Ringvall
Team Chemgroup
2:47:02
+94:59
536.
680
Martin Ahlfrost
2:47:15
+95:12
537.
163
Dag Malmberg
Teamy McTeamface
2:47:20
+95:17
538.
712
Johan Kling
ENRECON
2:47:28
+95:25
539.
710
Teresia Kling
ENRECON
2:47:31
+95:28
540.
648
Jörgen Malmkvist
2:47:32
+95:29
541.
244
Marie-Louise Olsson
2:47:34
+95:31
542.
243
Lars Olsson
2:47:35
+95:32
543.
646
Pontus Hjerm
2:47:37
+95:34
544.
897
Fredrik Nordbäck
2:47:50
+95:47
545.
898
Daniel Nordfält
2:47:53
+95:50
546.
242
Izabella Carlström
2:47:57
+95:54
547.
71
Anders Hagman
Fågelhusets vänner
2:48:00
+95:57
548.
698
Lena Uhrlander
Masjävlar
2:48:06
+96:03
549.
697
Mats Uhrlander
Masjävlar
2:48:11
+96:08
550.
295
Lena Rogström
2:48:15
+96:12
551.
294
Michael Rogström
2:48:16
+96:13
552.
70
Karolina Hagman
Fågelhusets vänner
2:48:18
+96:15
553.
69
Johan Rudh
2:48:20
+96:17
554.
894
Sebastian Hultstrand
Insane in the membrane
2:49:00
+96:57
555.
895
Niclas Åberg
Insane in the membrane
2:49:01
+96:58
556.
273
Daniel Sarheim
2:49:11
+97:08
557.
267
Marcus Jansson
2:49:13
+97:10
558.
530
Samuel Freden
2:49:16
+97:13
559.
271
Joel Norrby
2:49:19
+97:16
560.
262
Robin Carlsson
Samlaget
2:49:22
+97:19
561.
857
Christopher
Dope boys
2:49:39
+97:36
562.
784
Tobias Nilsson
2:49:48
+97:45
563.
54
Calle Stahl
Krymplingarna
2:49:53
+97:50
564.
55
Christer Arvidsson
Krymplingarna
2:49:54
+97:51
565.
647
Satish Patel
2:50:12
+98:09
566.
699
Lars Granqvist
Masjävlar
2:50:16
+98:13
567.
700
Christine Uhrlander
Masjävlar
2:50:17
+98:14
568.
781
Magnus Eriksson
Prippklubben
2:50:24
+98:21
569.
780
Stefan Mårtensson
Prippklubben
2:50:25
+98:22
570.
964
Niklas Ylitalo
2:50:26
+98:23
571.
785
Joel Svenberg
2:50:28
+98:25
572.
9
Rhys Andrews
Skäggrosen 2.0
2:50:34
+98:31
573.
960
David Andersson
Veg
2:50:45
+98:42
574.
926
Mattias Almljung
2:50:53
+98:50
575.
942
Axel Thyresson
Srirachamajjo
2:51:45
+99:42
576.
425
Magnus Dahlqvist
2:51:48
+99:45
577.
944
Lisa Leijon
Srirachamajjo
2:51:50
+99:47
578.
958
Robin Larsson
Srirachamajjo
2:51:52
+99:49
579.
858
Daniel
Dope boys
2:51:57
+99:54
580.
943
Ellen Oskarsson
Srirachamajjo
2:51:59
+99:56
581.
729
Joakim Jansson
#felvärdegrund
2:52:16
+100:13
582.
261
Robin Lindmark
Samlaget
2:52:17
+100:14
583.
263
Tomas Eriksson
Samlaget
2:52:18
+100:15
584.
424
Joachim Tollesson
2:52:28
+100:25
585.
296
Jesper Norshammar
Team Tajl
2:52:30
+100:27
586.
301
Cleas Johnsson
Team Tajl
2:52:32
+100:29
587.
1001
Marcus Söderberg
2:52:37
+100:34
588.
300
Andreas Eklund
Team Tajl
2:52:38
+100:35
589.
297
Fredrik Söderborg
Team Tajl
2:52:39
+100:36
590.
968
Lukas Rosén
Småland-Halland United
2:52:44
+100:41
591.
969
Ida Abrahamsson
Småland-Halland United
2:52:51
+100:48
592.
939
Jesper Carlsson
Srirachamajjo
2:52:53
+100:50
593.
938
Astrid Nilsson Ek
Srirachamajjo
2:52:58
+100:55
594.
901
Maria Berg
Tennis, anyone?
2:53:02
+100:59
595.
931
Silvia Larsson
Tennis, anyone?
2:53:03
+101:00
596.
46
Victor Gustafsson
The Trio
2:53:22
+101:19
597.
49
Deltagare 49
The Trio
2:53:25
+101:22
598.
48
Mikael Lönn
The Trio
2:53:30
+101:27
599.
47
Fredrika Lundkvist
The Trio
2:53:31
+101:28
600.
264
Sebastian Eriksson
Samlaget
2:53:42
+101:39
601.
961
Ari Suomela
2:54:12
+102:09
602.
962
Jonny Kumpula
2:54:14
+102:11
603.
690
Helen Eriksson
2:55:22
+103:19
604.
691
Tony Johansson
2:55:24
+103:21
605.
689
Maria Skogsberg Nilsson
2:55:26
+103:23
606.
692
Bo Nilsson
2:55:28
+103:25
607.
62
Nina Grepp
Carpe Diem
2:56:26
+104:23
608.
936
Kalle Wagner
Team Norrland
2:56:32
+104:29
609.
499
Ola Hermansson
2:56:51
+104:48
610.
501
Linus Hermansson
2:56:52
+104:49
611.
503
AnnaLena Hermansson
2:56:58
+104:55
612.
304
Harry Nikkanen
2:57:19
+105:16
613.
505
Jesper Hermansson
2:57:23
+105:20
614.
498
Katja Lincesso Öström
2:57:38
+105:35
615.
992
Daniel Björkman
2:57:54
+105:51
616.
504
Anna Karin Hermansson
2:57:55
+105:52
617.
747
Niklas Freiman
Vildsvinen
2:58:23
+106:20
618.
577
Sofia Djupsjö
2:58:28
+106:25
619.
578
John Norrby
2:58:30
+106:27
620.
500
Mattias Hermansson
2:58:34
+106:31
621.
933
Johanna Andersson
Team Norrland
2:59:46
+107:43
622.
604
Filip Reesalu
Tjorvensföräldrar
2:59:59
+107:56
623.
603
Amanda Strömsten
Tjorvensföräldrar
3:00:00
+107:57
624.
355
Jesper Blom
3:00:27
+108:24
625.
356
Camilla Blom
3:00:34
+108:31
626.
358
Malin Westlund
3:00:36
+108:33
627.
357
Jonas Aspman
3:00:38
+108:35
628.
174
Robert Liljenberg
Running rabbits
3:00:46
+108:43
629.
175
Anna Liljenberg
Running rabbits
3:00:48
+108:45
630.
176
Mattias Gunnarsson
Running rabbits
3:00:49
+108:46
631.
177
Filip Stomnell
Running rabbits
3:00:53
+108:50
632.
935
Malin Wagner
Team Norrland
3:01:02
+108:59
633.
73
Christin Ternlind
Fågelhusets vänner
3:01:07
+109:04
634.
67
Therese Bergman
Carpe Diem
3:01:19
+109:16
635.
453
Lovisa Koivunen
Humlegårdens löpare
3:01:31
+109:28
636.
599
Elias Durgé
3:01:33
+109:30
637.
7
Mikael Johansson
Jästerna
3:01:46
+109:43
638.
6
Kim Dehlén
Jästerna
3:01:47
+109:44
639.
641
Markus Winterkorn
Töllsjö Monkeys
3:02:17
+110:14
640.
918
Agneta Sander
3:02:21
+110:18
641.
362
Johanna Wallinder
3:02:22
+110:19
642.
770
Magnus Karlsson
3:02:24
+110:21
643.
281
Marcus Schmidt
Solbacken Ölrunners
3:02:28
+110:25
644.
352
Martin Sträng
Solbacken Ölrunners
3:02:30
+110:27
645.
911
Johannes Olofsson
3:02:36
+110:33
646.
940
Sofia Grehag
Srirachamajjo
3:02:42
+110:39
647.
941
Ragnar Hellsvik
Srirachamajjo
3:02:46
+110:43
648.
970
Tommy Åkesson
3:03:14
+111:11
649.
346
Oscar Wenzel
3:03:15
+111:12
650.
347
Niklas Aronsson
3:03:22
+111:19
651.
910
Björn Palm
3:03:32
+111:29
652.
907
Erik Hagman
3:03:34
+111:31
653.
553
Erik Bregell
3:03:49
+111:46
654.
985
Viktor Eriksson
3:04:11
+112:08
655.
554
Anton Magnusson
3:04:12
+112:09
656.
620
Viktor Hansson
3:04:13
+112:10
657.
555
Ellen Svärd
3:04:21
+112:18
658.
556
Fredrik Andresson
3:04:25
+112:22
659.
29
Mia Alm
3:04:28
+112:25
660.
557
Martin Ekström
3:04:32
+112:29
661.
371
Ari Kosunen
Team Poitsu
3:04:42
+112:39
662.
370
Veronica Parkas
Team Poitsu
3:04:44
+112:41
663.
35
Samuel Sandholm
Vaccinera mera
3:04:48
+112:45
664.
8
Fredrik Malmkvist
Vaccinera mera
3:04:58
+112:55
665.
240
Catharina Wallenlind
3:05:01
+112:58
666.
260
Anna Hedlund
3:05:02
+112:59
667.
395
Jesper Lehtonen
VilleValla Kubb Klubb
3:05:38
+113:35
668.
394
Erik Pettersson
VilleValla Kubb Klubb
3:05:40
+113:37
669.
511
Anwar Rewan
JEFF Electronics
3:05:52
+113:49
670.
474
Mikael Lundgren
VilleValla Kubb Klubb
3:05:59
+113:56
671.
650
Mariana Werder
Gutiwerders
3:07:22
+115:19
672.
651
Mikael Werder
Gutiwerders
3:07:23
+115:20
673.
293
Margit Åberg
3:07:31
+115:28
674.
292
Peter Åberg
3:07:37
+115:34
675.
439
Anders Bohlin
Härryda Heroes
3:07:39
+115:36
676.
661
Stefan Bregmo
Laget vid Lützen
3:07:42
+115:39
677.
634
Patrik Rikardsson
Laget vid Lutzen
3:07:47
+115:44
678.
783
Tobias Öhnell
Laget vid Lutzen
3:07:51
+115:48
679.
284
Henrik Pettersson Falk
Härryda Heroes
3:07:53
+115:50
680.
543
Joachim Jensen
SystemboLaget
3:08:07
+116:04
681.
541
Tobias Adolfsson
SystemboLaget
3:08:08
+116:05
682.
539
Philip Radtke
SystemboLaget
3:08:11
+116:08
683.
540
Evelina Svärd
SystemboLaget
3:08:12
+116:09
684.
30
Patrik Norman
3:08:19
+116:16
685.
302
Åsa Gunnarsson
Gunman
3:08:20
+116:17
686.
460
Josef Santamaria
3:08:43
+116:40
687.
457
Fredrik Lindström
3:08:45
+116:42
688.
450
Joakim Häggqvist
Härryda Heroes
3:09:03
+117:00
689.
458
Peter Johansson
3:09:21
+117:18
690.
872
Sofia Andersson
Humlegårdens marodörer
3:09:25
+117:22
691.
733
Jonas Larsson
3:09:27
+117:24
692.
560
Daniel Andersson
Humlegårdens marodörer
3:09:37
+117:34
693.
456
Johan Lundberg
3:10:08
+118:05
694.
735
Therese Sandh
Sole Mates
3:10:11
+118:08
695.
737
Veronica Fyrlund
Black cat
3:10:14
+118:11
696.
162
Sara Tolf
Teamy McTeamface
3:10:21
+118:18
697.
513
Tony Fredriksson
VilleValla Kubb Klubb
3:11:39
+119:36
698.
408
Peter Norrgård
3:11:44
+119:41
699.
407
Joakim Sandberg
3:11:57
+119:54
700.
475
Simon Jansson
VilleValla Kubb Klubb
3:12:00
+119:57
701.
812
Mattias eriksson
3:12:16
+120:13
702.
813
Hanna Rosenqvist
3:12:17
+120:14
703.
12
Mikael Bergström
sÖLarna
3:12:27
+120:24
704.
13
Lotta Alsing
sÖLarna
3:12:31
+120:28
705.
393
Maria Boman Matton
VilleValla Kubb Klubb
3:12:33
+120:30
706.
571
Andreas Lundberg
Snövit och de sju dvärgarna
3:12:35
+120:32
707.
568
Sandra Jansson
Snövit och de sju dvärgarna
3:12:40
+120:37
708.
882
Henrik Blomberg
Snövit och de sju dvärgarna
3:12:42
+120:39
709.
567
Veronica Haglund
Snövit och de sju dvärgarna
3:12:44
+120:41
710.
570
Mathilda Persson
Snövit och de sju dvärgarna
3:12:53
+120:50
711.
573
Jonas Kähkönen
Snövit och de sju dvärgarna
3:12:54
+120:51
712.
569
Malin Solberg
Snövit och de sju dvärgarna
3:12:56
+120:53
713.
572
Henrik Björnfot
Snövit och de sju dvärgarna
3:13:03
+121:00
714.
42
Anders Carlsson
3:13:12
+121:09
715.
860
Pastor Josef
The Virgins
3:13:17
+121:14
716.
863
Oskyldiga Anna
The Virgins
3:13:19
+121:16
717.
861
Pastor Calle
The Virgins
3:13:21
+121:18
718.
862
Oskyldiga Frida
The Virgins
3:13:22
+121:19
719.
494
Emma Leppäjoki
3:13:27
+121:24
720.
495
Tom Leppäjoki
3:13:30
+121:27
721.
41
Per Gilén
Team Gilén AKA Team PersPappasPunsch
3:13:51
+121:48
722.
36
Magnus Gilén
Team Gilén AKA Team PersPappasPunsch
3:13:52
+121:49
723.
52
Karolina Gilén
Team Gilén AKA Team PersPappasPunsch
3:13:55
+121:52
724.
1006
Josef Makdesi
3:13:58
+121:55
725.
1007
Alexandra Svensson
3:14:01
+121:58
726.
549
Patrik Hermansson
3:14:22
+122:19
727.
551
Patrik Hermansson
3:14:24
+122:21
728.
713
Ivana Jakovljevic
ENRECON
3:14:27
+122:24
729.
715
Fredrik Haagen
ENRECON
3:14:30
+122:27
730.
644
Karl Eberth
3:14:36
+122:33
731.
657
Johan Svennung
3:14:38
+122:35
732.
587
Markus Skjeggestad Sahlén
3:14:40
+122:37
733.
116
Johan Rosenberg
Kalixkuriren
3:14:44
+122:41
734.
118
Erik Lödén
Kalixkuriren
3:14:58
+122:55
735.
575
Kalle Sävbrink
3:15:01
+122:58
736.
43
Ulla Philipsson
3:15:06
+123:03
737.
550
Dina Bilfeldt
3:15:10
+123:07
738.
778
Sophia Leinonen
Two dragons
3:15:13
+123:10
739.
779
Robert Färjhage
Two dragons
3:15:15
+123:12
740.
312
Dennis Larsson
3:15:17
+123:14
741.
989
Fredrik Arvidsson
3:15:20
+123:17
742.
311
Lisa Hamberg
3:15:22
+123:19
743.
85
Tommie Eriksson
3:15:30
+123:27
744.
84
Kristoffer Ekström
3:15:32
+123:29
745.
147
Hans Sjölin
3:15:33
+123:30
746.
148
Linnéa Sjölin
3:15:34
+123:31
747.
117
Björn Persson
Kalixkuriren
3:15:36
+123:33
748.
119
Lars Edvartsen
Kalixkuriren
3:15:54
+123:51
749.
454
Maja koivunen
Humlegårdens flanörer
3:15:58
+123:55
750.
723
Andreas Höeg Karlsson
Ale Aboard!
3:16:13
+124:10
751.
724
Finn Mårtensson
Ale Aboard!
3:16:15
+124:12
752.
725
Gustaf Wester
Ale Aboard!
3:16:17
+124:14
753.
616
Johan Quiding
3:18:26
+126:23
754.
621
Erik Evelind
3:18:47
+126:44
755.
776
Mikael Olaisson
Two dragons
3:19:48
+127:45
756.
777
Maria Kämäräinen
Two dragons
3:19:49
+127:46
757.
775
Jonas Abrahamsson
Two dragons
3:19:52
+127:49
758.
99
Susanne Nilsson
3:20:03
+128:00
759.
58
Mattias Grepp
Carpe Diem
3:20:04
+128:01
760.
60
Daniel Malmberg
Carpe Diem
3:20:08
+128:05
761.
340
Jari Kankaala
Öllopporna
3:20:42
+128:39
762.
341
Jörgen Öhman
Öllopporna
3:20:43
+128:40
763.
991
Jakob Tremblay
3:21:15
+129:12
764.
966
Sebastian Fahlberg
3:21:17
+129:14
765.
927
Viktor Westberg
3:21:20
+129:17
766.
757
Hans Kruber
3:22:04
+130:01
767.
758
Lotta Lisander
3:22:06
+130:03
768.
820
Helene Ottosson
3:22:10
+130:07
769.
819
Thomas Ottosson
3:22:12
+130:09
770.
290
Billy Andersson
Mikkeller Running Club Skaraborg
3:22:34
+130:31
771.
291
Sofia Lundborg
Mikkeller Running Club Skaraborg
3:22:41
+130:38
772.
821
Fredrik Egonson
Mikkeller Running Club Skaraborg
3:22:43
+130:40
773.
440
Gustav Axelson
3:22:50
+130:47
774.
919
Johan Kronberg
3:22:52
+130:49
775.
409
Christian Kahr Hansen
Herrklubben Glenns Vänner
3:22:55
+130:52
776.
436
Robert Törnqvist
3:22:56
+130:53
777.
410
Niklas Karlsson
Herrklubben Glenns Vänner
3:23:03
+131:00
778.
412
Adam Bosshammar
Herrklubben Glenns Vänner
3:23:04
+131:01
779.
816
Andrea Thorin
Vildsvinen
3:23:44
+131:41
780.
815
Jennie Hansson
Vildsvinen
3:23:45
+131:42
781.
749
Kristofer Hansson
Vildsvinen
3:23:48
+131:45
782.
306
Lisa Levén
Ölstärkerdinkropp
3:23:52
+131:49
783.
1000
Kristoffer Flodin
3:23:55
+131:52
784.
379
Jerry Kjellin
((L*D)+(W/G))/(A^2)
3:23:58
+131:55
785.
763
Aron Lagercrantz
3:24:00
+131:57
786.
956
Rasmus Durgé
3:24:04
+132:01
787.
598
Kristina Durgé
3:24:06
+132:03
788.
380
Maria Johansson
((L*D)+(W/G))/(A^2)
3:24:13
+132:10
789.
106
Hans Henriksson
ÖLKOMPANIET
3:24:31
+132:28
790.
107
Martin Wolandski
ÖLKOMPANIET
3:24:33
+132:30
791.
108
Leif Eikedal
ÖLKOMPANIET
3:24:37
+132:34
792.
841
Linda Dahlberg
3:25:14
+133:11
793.
248
Charlotta Petersén
3:25:18
+133:15
794.
321
Monica Nilsson
((L*D)+(W/G))/(A^2)
3:26:36
+134:33
795.
320
Thomas Kühn
((L*D)+(W/G))/(A^2)
3:26:38
+134:35
796.
441
Anna Wallman
3:29:07
+137:04
797.
442
Ellen Wallman
3:29:09
+137:06
798.
279
Jimmy Johansson
3:29:14
+137:11
799.
278
Nina Johansson
3:29:17
+137:14
800.
588
Jonas Lenntun
3:29:19
+137:16
801.
591
David Johansson
3:29:21
+137:18
802.
590
Hans Dahl
3:29:25
+137:22
803.
350
Jonas Forslund
3:29:27
+137:24
804.
589
Daniel Sandell
3:29:35
+137:32
805.
348
Lena Revling
3:29:38
+137:35
806.
429
Daniel Constantin
3:29:40
+137:37
807.
428
Peter Bonde
3:29:42
+137:39
808.
349
Maria Revling
3:29:45
+137:42
809.
593
Lars Johansson
3:29:49
+137:46
810.
124
Linus Allerud
3:30:30
+138:27
811.
976
Tobias André
The Unfolded
3:30:36
+138:33
812.
977
Niko Timm
The Unfolded
3:30:38
+138:35
813.
975
Mattias Jansson
The Unfolded
3:30:40
+138:37
814.
768
Elisabeth Öberg
3:30:48
+138:45
815.
846
Kristoffer Palmestål
Brädspelarna
3:30:52
+138:49
816.
847
Elisabeth Undén
Brädspelarna
3:30:53
+138:50
817.
345
Robert Englin
3:30:55
+138:52
818.
344
Mikael Brammesjö
3:30:57
+138:54
819.
477
Elin Björnsson
3:30:59
+138:56
820.
652
Kristoffer Hilmertz
3:31:02
+138:59
821.
649
Johan Carlstedt
3:31:04
+139:01
822.
592
Tobias Abelsson
3:31:15
+139:12
823.
794
Dzenan Hadziosmanagic
3:31:18
+139:15
824.
216
Jerker Linder
3:32:17
+140:14
825.
978
Euris Acimovic
Team Springovic
3:32:42
+140:39
826.
979
Pierre Raneryd
Team Springovic
3:32:45
+140:42
827.
980
Robin Kjellgren
Team Springovic
3:32:47
+140:44
828.
934
Andreas Pettersson
Team Norrland
3:33:00
+140:57
829.
219
Fredrik Malmkvist
3:33:17
+141:14
830.
218
Karl Eklund
3:33:18
+141:15
831.
203
Herr Plåt
Herrklubben Gentlemännen
3:33:55
+141:52
832.
200
Herr Lundgren
Herrklubben Gentlemännen
3:33:56
+141:53
833.
122
Jonas Eriksson
3:35:03
+143:00
834.
123
Patrik Olofsson
3:35:04
+143:01
835.
125
Robin Allerud
3:35:06
+143:03
836.
520
Andreas Lidholm
Renés vänner
3:36:54
+144:51
837.
517
Fredrik Jönestrand
Renés vänner
3:36:55
+144:52
838.
518
Olov Stenström
Renés vänner
3:36:57
+144:54
839.
516
Johan Strömvall
Renés vänner
3:37:11
+145:08
840.
227
Andreas Svenberg
Rusdrycksföreningens IF
3:37:26
+145:23
841.
639
Viktor Hagström
Töllsjö Monkeys
3:37:36
+145:33
842.
638
Pierre Henriksson
Töllsjö Monkeys
3:37:37
+145:34
843.
229
JC Larsson
Rusdrycksföreningens IF
3:37:39
+145:36
844.
1003
David Steen
3:37:41
+145:38
845.
1002
Johan Hedram
3:37:43
+145:40
846.
849
Martin Andersson
3:37:45
+145:42
847.
848
Göran Andersson
3:37:46
+145:43
848.
899
Mattias Westher
3:37:52
+145:49
849.
579
Angelina Nilsson
3:38:33
+146:30
850.
580
Christoffer Bjuvenstrand
3:38:37
+146:34
851.
585
Adam Johansson
3:38:38
+146:35
852.
581
Daniel Nord
3:38:56
+146:53
853.
170
Magdalena Rosander
3:39:01
+146:58
854.
171
Jonas Rosander
3:39:12
+147:09
855.
253
Elvira Allvin
3:39:20
+147:17
856.
246
Gabriella Toräng
När kommer bussen
3:39:23
+147:20
857.
387
Richard Holm
DiaÖL
3:40:26
+148:23
858.
390
Fredrik Holm
DiaÖL
3:40:32
+148:29
859.
388
Magnus Hellstrand
DiaÖL
3:40:56
+148:53
860.
874
Nathalie Forsberg
Pike´s Allstars
3:41:04
+149:01
861.
876
Daniel Pikerpöld
Pike´s Allstars
3:41:13
+149:10
862.
830
Thapana Witsaro
SystemboLaget
3:41:24
+149:21
863.
828
Uno Hallgren
Skåla
3:41:25
+149:22
864.
829
Michael Eliasson
Skåla
3:41:27
+149:24
865.
873
Fredrik Forsberg
Pike´s Allstars
3:41:47
+149:44
866.
875
Louise Korneliusson
Pike´s Allstars
3:41:48
+149:45
867.
228
Tobias Thyseliys
Rusdrycksföreningens IF
3:42:06
+150:03
868.
635
Jesper Engholm
Töllsjö Monkeys
3:42:09
+150:06
869.
636
Therese Engholm
Töllsjö Monkeys
3:42:11
+150:08
870.
637
Martin Henriksson
Töllsjö Monkeys
3:42:15
+150:12
871.
640
Jennie Winterkorn
Töllsjö Monkeys
3:42:16
+150:13
872.
993
Tor Assarsson
3:43:53
+151:50
873.
994
Daniel Alvmark
3:43:56
+151:53
874.
452
Cecilia Kvist
3:44:53
+152:50
875.
451
Yvonne Fredin
3:44:55
+152:52
876.
666
Jill Wellholm
3:45:03
+153:00
877.
667
Alex Beyer
3:45:05
+153:02
878.
1008
Viktor Nordmark
3:45:07
+153:04
879.
1009
Caroline Hjelm
3:45:09
+153:06
880.
871
Marcus
3:46:50
+154:47
881.
870
Henke
3:46:51
+154:48
882.
103
Per Larsson
Gubbaklubben
3:47:06
+155:03
883.
914
Einar Mellberg
3:47:08
+155:05
884.
105
Johan Larsson
Gubbaklubben
3:47:20
+155:17
885.
102
Thomas Garphammar
Gubbaklubben
3:47:22
+155:19
886.
100
Patrik Skjeltorp
Gubbaklubben
3:47:39
+155:36
887.
101
Thomas Bylin
Gubbaklubben
3:47:40
+155:37
888.
104
Christoffer Pihl
Gubbaklubben
3:47:42
+155:39
889.
201
Herr Berwald
Herrklubben Gentlemännen
3:48:55
+156:52
890.
792
Mathias Simonsson
Nederlaget
3:48:58
+156:55
891.
791
Stephanie Carlsson
Nederlaget
3:48:59
+156:56
892.
202
Herr Brink
Herrklubben Gentlemännen
3:49:15
+157:12
893.
605
Olof Folkelind
Br[ew]os forever
3:51:06
+159:03
894.
546
Fredrik Hallgren
Br[ew]os forever
3:51:07
+159:04
895.
138
Helena Neem
3:51:33
+159:30
896.
180
Christel Aasa
3:51:43
+159:40
897.
706
Sanna Sonntag
Humlegårdens marodörer
3:51:45
+159:42
898.
561
Caroline Nilsson
Humlegårdens marodörer
3:51:47
+159:44
899.
336
Jonas Gönczi
Humlegårdens flanörer
3:51:53
+159:50
900.
974
Jon Wallér
3:52:08
+160:05
901.
972
Calle Jonsson
3:52:11
+160:08
902.
384
Svante Ekelin
Humlegårdens flanörer
3:52:45
+160:42
903.
324
Lena Tilly
3:53:21
+161:18
904.
325
Martin Ottosson
3:53:22
+161:19
905.
326
Lars-Göran Nyholm
3:53:23
+161:20
906.
327
Karin Ottosson
3:53:25
+161:22
907.
531
Per Utterhall
Hellre än bra
3:55:28
+163:25
908.
532
Pernilla Utterhall
Hellre än bra
3:55:30
+163:27
909.
535
Susanne Karlsson
Hellre än bra
3:55:33
+163:30
910.
533
Karl Utterhall
Hellre än bra
3:55:35
+163:32
911.
534
Frank Ahlgren
Hellre än bra
3:55:36
+163:33
912.
536
Niclas Sjörén
Hellre än bra
3:55:46
+163:43
913.
537
Martin Petersson
Hellre än bra
3:55:49
+163:46
914.
18
Annika Rännare
Ölets vänner
4:04:09
+172:06
915.
19
Mikael Rännare
Ölets vänner
4:04:11
+172:08
916.
20
Ia Selin
Ölets vänner
4:04:12
+172:09
917.
21
Kari Selin
Ölets vänner
4:04:15
+172:12
918.
322
Jonas Rosenquist
4:04:18
+172:15
919.
323
Stefan Landgren
4:04:33
+172:30
920.
1
Mika Terho Tapani Jörnelius
4:05:33
+173:30

Skapad av MeOS 3.6.1089 (Update 2): 2019-08-05 15:08:50