Tjoget.nu - Liveresultat
Nationell stafettorientering för 20-mannalag
Liveresultat
(Sidan hämtad: 13:09:54)Uppdatera

Just nu: Täten har gått i mål.

Klicka på önskad sträcka nedan.

Sträcka:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20
Gult
=
Uppdaterad senaste
5 minuterna.
Sortera genom att klicka på kolumnrubrikerna och håll musen över ett resultat för att visa fler detaljer!

Sträcka 8 Beräknad passering kl: 01:1501:2301:49 01:51
Pl S.nr Namn Lag Radio 1Radio 2Förvarn. Ind. tid Lagtid
12Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad 1227:51 (1)237:30 (1)262:26 (2)51:42 (2)263:44 (1)
251Lucas SundbladEksjö SOK 1231:19 (3)241:15 (2)265:56 (4)50:19 (1)267:02 (2)
31Måns SandgrenOK Orion 1229:40 (2)241:33 (3)265:55 (3)51:44 (3)267:04 (3)
45Pontus KarlssonMarkbygdens OK 1236:58 (6)248:37 (4)275:25 (5)55:47 (21)276:45 (4)
528Lukas LundgrenVäxjö OK 1241:46 (8)252:23 (7)278:34 (6)54:12 (15)279:55 (5)
64Erik MartinssonLinköpings OK 1237:01 (7)256:41 (8)251:33 (1)63:03 (31)283:04 (6)
711Klas JohanssonOK Tranan 1236:40 (5)248:48 (5)287:00 (7)68:30 (51)288:31 (7)
815Patrik LindebergSkåneslättens OL 1232:32 (4)249:19 (6)287:04 (8)73:31 (62)288:39 (8)
99Björn KarlssonHalmstad OK 1244:13 (9)259:20 (9)291:32 (10)66:54 (47)292:55 (9)
1012Thomas JohannessonRonneby OK 1244:17 (10)259:24 (10)291:32 (9)67:09 (48)293:13 (10)
113Hugo DalhammerOK Roxen 1251:27 (12)261:59 (12)292:51 (11)60:19 (26)294:31 (11)
127Oscar JohanssonKarlskrona SOK 1250:57 (11)261:52 (11)295:23 (12)62:21 (27)296:37 (12)
1365Isak BergmanOK Skogsfalken 1256:45 (13)267:55 (13)295:25 (13)56:45 (23)296:41 (13)
1422Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK 1260:19 (15)271:34 (15)308:09 (15)66:27 (45)309:31 (14)
158Jesper JohanssonOK Löftan 1268:36 (16)279:40 (16)308:23 (16)63:46 (33)309:42 (15)
1617Per Markus JönssonKalmar OK 1268:58 (19)281:02 (19)308:43 (17)55:23 (17)310:00 (16)
176Jan HildingHestra IF 1268:58 (18)280:57 (18)308:44 (18)55:27 (18)310:08 (17)
1818Oskar CervinHelsingborgs SOK 1268:39 (17)280:18 (17)308:52 (19)64:21 (38)310:20 (18)
1936Albin TollOK Njudung 1257:33 (14)270:54 (14)311:16 (20)78:04 (64)313:08 (19)
2027Linus LundbergOK Bävern 1276:57 (23)287:14 (21)313:52 (21)52:35 (5)315:07 (20)
2169Jan KuceraUSK Praha 1275:59 (21)287:28 (22)315:09 (22)55:33 (19)316:34 (21)
2262Henrik TryggesonOK Norrvirdarna 1276:43 (22)288:20 (23)316:14 (23)55:40 (20)317:39 (22)
2313Magnus SagerOK Orion 2271:25 (20)285:56 (20)318:34 (24)64:01 (35)320:20 (23)
2431Niklas KarlssonVäxjö OK 2280:00 (24)290:28 (24)319:52 (25)55:52 (22)321:25 (24)
2514Fredrik JohanssonOK Nackhe 1285:02 (26)295:39 (25)322:24 (26)53:09 (12)323:48 (25)
2641Robert LoodOK Pan-Kristianstad 2288:39 (30)300:55 (28)331:05 (27)63:52 (34)332:42 (26)
2726Gustav ÅmanOK Vilse 87 1285:31 (27)299:56 (27)332:31 (28)63:33 (32)333:54 (27)
2816Torbjörn PerssonNässjö OK 1283:36 (25)296:52 (26)333:36 (29)72:26 (58)335:16 (28)
2970Johan EklundVäxjö OK 3287:39 (29)301:11 (29)336:12 (30)69:40 (53)337:36 (29)
3044Emil SvalbringHultsfreds OK / Målilla OK / OK Tyr / Vimmerby OK 1300:01 (35)310:16 (33)336:55 (31)52:47 (8)338:16 (30)
3167Isak HallbergSOK Viljan 1290:21 (31)302:25 (30)338:39 (32)69:40 (52)340:06 (31)
3250Geir Inge FolkestadAnderstorps OK / OK Stigen 1299:08 (34)311:30 (34)340:20 (33)62:28 (29)341:49 (32)
3359Tomas KarlssonKexholms SK 1290:59 (32)304:33 (32)341:22 (34)72:23 (57)343:01 (33)
3458Olof IngemarssonKarlskrona SOK / OK Landehof 3298:27 (33)312:21 (35)348:57 (35)72:27 (60)350:43 (34)
3540Andreas HenryssonKarlskrona SOK 2305:19 (37)317:47 (36)305:19 (14)66:13 (40)351:46 (35)
3647Melker LarssonFK Göingarna 2314:02 (44)324:30 (42)351:02 (38)52:49 (9)352:21 (36)
3761Christian HjalmarssonKamrat och IF KIF / OK Njudung 2313:43 (42)324:21 (41)350:57 (37)52:51 (10)352:21 (37)
3819Mikael HertinNybro OK 1/IKHP306:06 (39)318:24 (37)350:50 (36)66:24 (44)352:36 (38)
3925Fredrik StåhlHjärnarps OL 1307:04 (40)318:59 (38)351:24 (39)65:50 (39)352:41 (39)
4023Albin TengvallBoxholm-Mjölby OL 1302:02 (36)319:08 (39)352:20 (40)73:34 (63)354:04 (40)
4138Martin AnderssonFK Finn 1308:28 (41)320:57 (40)354:41 (41)68:10 (50)356:27 (41)
4220Anton NilssonJärla Orientering / Kungälvs OK / OK Tranan 2319:40 (48)329:52 (46)356:19 (42)52:15 (4)357:32 (42)
4330Sören BremerBoxholm-Mjölby OL / Linköpings OK / OK Roxen / Sol Tranås 2287:30 (28)303:48 (31)357:19 (43)93:59 (69)359:18 (43)
4421Andreas SamuelssonOK Vivill 1313:44 (43)329:03 (44)361:01 (44)64:15 (37)362:42 (44)
4548Patrik SjökvistOK Orion 3317:31 (46)329:51 (45)362:25 (45)66:21 (42)364:11 (45)
4642Anders MårtenssonKalmar OK 2319:05 (47)331:18 (47)363:52 (46)66:37 (46)365:44 (46)
4739Simon BjörnehällOK Gränsen 1317:20 (45)331:36 (48)364:19 (47)64:04 (36)365:54 (47)
4866Fredrik SalomonssonHärlövs IF / Skåneslättens OL 2323:34 (50)335:47 (50)364:36 (48)62:25 (28)365:59 (48)
4924Asker ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK 1306:02 (38)325:58 (43)366:36 (49)83:21 (66)368:11 (49)
5057Torstein HoleKalmar OK 3320:26 (49)332:49 (49)366:59 (50)68:03 (49)368:37 (50)
5154Johan GullFK Friskus-Varberg 1336:11 (54)346:17 (53)373:07 (51)53:12 (13)374:33 (51)
5233Simon HardenFK Boken 1336:30 (55)346:51 (54)373:25 (52)52:36 (6)374:39 (52)
5332Henrik LindblomMalmö OK 1323:36 (51)337:04 (51)373:54 (53)72:26 (59)375:30 (53)
5435Mattias KillanderHästveda OK 1334:00 (52)346:07 (52)378:41 (54)66:14 (41)380:18 (54)
5556Anders PåhlmanIstrums SK 1334:49 (53)349:42 (56)380:23 (55)62:31 (30)381:53 (55)
5646Hugo JohanssonOK Reftele 1337:49 (56)349:42 (55)380:34 (56)59:17 (25)382:26 (56)
5749Håkan BengtssonAlvesta SOK / Göteborg-Majorna OK 1352:56 (59)363:07 (57)389:54 (57)53:21 (14)391:29 (57)
5868Simon FogelströmTorsås OK 1357:11 (60)367:35 (59)394:34 (58)53:08 (11)395:54 (58)
5953Mattias KarlssonFalkenbergs OK 2365:09 (63)375:35 (61)402:12 (59)52:45 (7)403:34 (59)
6064Mattias JohanssonFK Åsen / OK Pan-Kristianstad 3351:40 (58)371:20 (60)412:24 (60)83:19 (65)414:00 (60)
6134Fredrik KorallMotala AIF OL 1362:54 (62)376:26 (62)413:15 (61)72:41 (61)415:08 (61)
6229Per NilssonStigmännen Karlshamns OK 1347:38 (57)363:41 (58)417:09 (62)93:47 (67)419:02 (62)
6363Tommy SvenssonOK Orion 4380:52 (64)394:26 (64)430:34 (63)71:21 (54)432:08 (63)
6460Magnus WihlborgOK Gynge 1388:43 (65)400:57 (65)433:28 (65)66:24 (43)435:04 (64)
6545Stefan JönssonRonneby OK 2362:19 (61)382:20 (63)433:11 (64)93:49 (68)435:10 (65)
6643Carl ÅsHalmstad OK / Lunds OK 2397:15 (66)407:36 (66)436:39 (66)55:21 (16)437:55 (66)
6752André BjärbyEslövs FK / Frosta OK 1442:37 (67)457:02 (67)493:30 (67)72:18 (56)495:05 (67)
6837Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK 2467:04 (68)480:36 (68)517:16 (68)72:18 (55)518:52 (68)
10Fritjof AxelssonFK Göingarna 1-:---:---:--58:43 (24)Ej godk.
© www.tjoget.nu