Tjoget.nu - Liveresultat
Nationell stafettorientering för 20-mannalag
Liveresultat
(Sidan hämtad: 13:10:00)Uppdatera

Just nu: Täten har gått i mål.

Klicka på önskad sträcka nedan.

Sträcka:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20
Gult
=
Uppdaterad senaste
5 minuterna.
Sortera genom att klicka på kolumnrubrikerna och håll musen över ett resultat för att visa fler detaljer!

Sträcka 7 Beräknad passering kl: 18:2018:26 18:28
Pl S.nr Namn Lag Radio 2Förvarn. Ind. tid Lagtid
12Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad 1204:18 (1)209:32 (1)36:14 (1)212:02 (1)
215Adam SegerslättSkåneslättens OL 1205:58 (2)212:41 (3)42:06 (10)215:08 (2)
31Pontus JonssonOK Orion 1206:03 (3)212:40 (2)41:42 (6)215:20 (3)
451Simon NilssonEksjö SOK 1207:44 (4)213:30 (4)39:29 (3)216:43 (4)
511Ludvig HolmbergOK Tranan 1211:36 (6)217:39 (6)41:50 (7)220:01 (5)
64Joel FrancénLinköpings OK 1211:36 (5)217:38 (5)39:22 (2)220:01 (6)
75Filip AnderssonMarkbygdens OK 1211:45 (7)218:09 (7)43:53 (13)220:58 (7)
828Erik LindqvistVäxjö OK 1217:12 (8)223:30 (8)41:12 (4)225:43 (8)
99Emil JägstedtHalmstad OK 1217:46 (10)223:37 (10)42:39 (11)226:01 (9)
1012Christian HåkanssonRonneby OK 1217:41 (9)223:34 (9)41:38 (5)226:04 (10)
113Anders LillieströmOK Roxen 1223:10 (11)231:33 (11)49:02 (29)234:12 (11)
127Marcus BlomkvistKarlskrona SOK 1223:22 (12)231:35 (12)49:24 (31)234:16 (12)
1336Anders DahlénOK Njudung 1226:27 (13)232:25 (13)41:57 (8)235:04 (13)
1465Ola SöderbergOK Skogsfalken 1228:09 (14)237:01 (14)47:56 (26)239:56 (14)
1522Hans JensenFalkenbergs OK 1234:23 (15)240:25 (15)41:59 (9)243:04 (15)
168Simon CorneliussonOK Löftan 1237:17 (17)243:18 (16)44:47 (17)245:56 (16)
1718Julia Dahl AlnervikHelsingborgs SOK 1237:14 (16)243:20 (17)46:01 (23)245:59 (17)
1817Hugo UnossonKalmar OK 1244:33 (20)251:45 (19)47:57 (27)254:37 (18)
196Albin SundströmHestra IF 1244:23 (19)251:44 (18)47:54 (25)254:41 (19)
2013Nils SwartzOK Orion 2243:59 (18)252:26 (20)56:52 (43)256:19 (20)
2169Marketa KodejsovaUSK Praha 1250:19 (21)258:14 (21)62:56 (58)261:01 (21)
2262Edvin AnderssonOK Norrvirdarna 1252:05 (22)259:06 (22)45:57 (22)261:59 (22)
2327Hugo HedströmOK Bävern 1252:19 (23)259:36 (23)54:26 (42)262:32 (23)
2416Johan AnemyrNässjö OK 1252:26 (24)259:49 (24)51:47 (37)262:50 (24)
2530Sixten ElehedBoxholm-Mjölby OL / Linköpings OK / OK Roxen / Sol Tranås 2257:00 (27)262:55 (26)44:37 (16)265:19 (25)
2631Andreas UlvagårdenVäxjö OK 2255:43 (25)262:44 (25)47:03 (24)265:33 (26)
2770Olof WallquistVäxjö OK 3256:58 (26)264:13 (27)49:24 (32)267:56 (27)
2841Jimmy OlssonOK Pan-Kristianstad 2257:15 (28)265:32 (28)53:00 (39)268:50 (28)
2926Patrik GunnarssonOK Vilse 87 1261:27 (30)267:38 (30)45:46 (21)270:21 (29)
3067Tuva LövdahlSOK Viljan 1257:39 (29)266:46 (29)64:27 (61)270:26 (30)
3159Tobias GranfloKexholms SK 1261:34 (31)267:54 (32)45:17 (19)270:38 (31)
3214Johan GustafssonOK Nackhe 1261:35 (32)267:52 (31)45:20 (20)270:39 (32)
3358Björn ZettervallKarlskrona SOK / OK Landehof 3267:29 (34)275:01 (33)53:31 (41)278:16 (33)
3450Maria HörnquistAnderstorps OK / OK Stigen 1267:44 (35)275:50 (34)60:37 (50)279:21 (34)
3523Patric MolinBoxholm-Mjölby OL 1267:17 (33)276:34 (35)63:51 (59)280:30 (35)
3624Sebastian GieseÖrkelljunga FK 1269:42 (36)277:39 (36)62:41 (57)284:50 (36)
3744Gustaf NilssonHultsfreds OK / Målilla OK / OK Tyr / Vimmerby OK 1274:46 (38)282:23 (38)51:40 (36)285:29 (37)
3840Erik HanssonKarlskrona SOK 2272:08 (37)282:22 (37)64:23 (60)285:33 (38)
3919Mattias JonssonNybro OK 1/IKHP275:36 (39)283:13 (39)44:56 (18)286:12 (39)
4025David MorénHjärnarps OL 1277:06 (41)283:39 (40)49:07 (30)286:51 (40)
4138Julius KindlundhFK Finn 1276:07 (40)285:11 (41)53:13 (40)288:17 (41)
4248Anna-Karin JonssonOK Orion 3287:19 (45)294:52 (42)50:31 (35)297:50 (42)
4321Anders HolmbergOK Vivill 1288:18 (46)295:44 (44)44:35 (15)298:27 (43)
4442Hanna KarlssonKalmar OK 2286:49 (43)295:44 (45)59:36 (47)299:07 (44)
4561Thomas ElofssonKamrat och IF KIF / OK Njudung 2284:32 (42)295:03 (43)73:53 (68)299:30 (45)
4647Anders AnderssonFK Göingarna 2287:01 (44)296:23 (46)57:36 (44)299:32 (46)
4757Jonathan KonradssonKalmar OK 3289:42 (47)297:40 (47)66:02 (65)300:34 (47)
4839Irma FridolfssonOK Gränsen 1291:48 (48)298:43 (48)48:30 (28)301:50 (48)
4932Jesper PerssonMalmö OK 1292:11 (49)300:07 (49)60:39 (52)303:04 (49)
5066Irmalinn NilssonHärlövs IF / Skåneslättens OL 2293:23 (50)300:36 (50)50:12 (33)303:34 (50)
5120Sofia ÖstenssonJärla Orientering / Kungälvs OK / OK Tranan 2294:16 (51)302:08 (51)60:46 (54)305:17 (51)
5235Ronny FhermHästveda OK 1303:09 (52)311:02 (53)60:44 (53)314:04 (52)
5356Fredrik ÖdeenIstrums SK 1305:22 (53)315:01 (54)66:25 (66)319:22 (53)
5454Alex JohanssonFK Friskus-Varberg 1311:16 (55)318:41 (55)44:29 (14)321:21 (54)
5533Fredrik HansenFK Boken 1310:06 (54)318:52 (56)57:43 (45)322:03 (55)
5646Johan LarssonOK Reftele 1312:21 (56)320:12 (57)60:37 (51)323:09 (56)
5729Daniel LorentzsonStigmännen Karlshamns OK 1312:52 (57)321:46 (58)59:19 (46)325:15 (57)
5864Rikard JeppssonFK Åsen / OK Pan-Kristianstad 3320:23 (58)305:45 (52)50:28 (34)330:41 (58)
5949Magnus LundahlAlvesta SOK / Göteborg-Majorna OK 1326:45 (60)334:45 (59)61:24 (55)338:08 (59)
6045Patrik KarlssonRonneby OK 2328:04 (61)337:18 (60)62:01 (56)341:21 (60)
6134Patric HaleniusMotala AIF OL 1331:26 (62)339:25 (62)60:35 (49)342:27 (61)
6268Magnus NilssonTorsås OK 1325:51 (59)338:49 (61)80:12 (69)342:46 (62)
6353Mikael MartinssonFalkenbergs OK 2338:18 (63)347:07 (63)52:57 (38)350:49 (63)
6463Bo LönngrenOK Orion 4346:58 (64)356:38 (64)65:27 (63)360:47 (64)
6560Matilda NilssonOK Gynge 1352:49 (65)363:17 (65)65:35 (64)368:40 (65)
6643Jenny GreenHalmstad OK / Lunds OK 2369:46 (66)379:09 (66)65:19 (62)382:34 (66)
6752Tor UddEslövs FK / Frosta OK 1408:25 (67)418:49 (67)90:39 (70)422:47 (67)
6855Martin NilssonHelsingborgs SOK 2430:00 (68)442:29 (68)70:00 (67)446:05 (68)
6937Helena BlomqvistMarkbygdens OK 2434:03 (69)443:03 (69)59:58 (48)446:34 (69)
10Anders SelinFK Göingarna 1-:---:--43:38 (12)Ej godk.
© www.tjoget.nu