Tjoget.nu - Liveresultat
Nationell stafettorientering för 20-mannalag
Liveresultat
(Sidan hämtad: 13:10:46)Uppdatera

Just nu: Täten har gått i mål.

Klicka på önskad sträcka nedan.

Sträcka:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20
Gult
=
Uppdaterad senaste
5 minuterna.
Sortera genom att klicka på kolumnrubrikerna och håll musen över ett resultat för att visa fler detaljer!

Sträcka 19 Beräknad passering kl: 08:2308:4008:51 08:54
Pl S.nr Namn Lag Radio 2Radio 1Förvarn. Ind. tid Lagtid
12Simon WikströmOK Pan-Kristianstad 1656:52 (1)674:13 (1)686:39 (1)51:12 (2)688:45 (1)
21Rasmus ElmelidOK Orion 1659:57 (2)675:32 (2)687:54 (2)48:47 (1)689:48 (2)
328Patrik KarlssonVäxjö OK 1680:45 (3)701:18 (3)715:22 (3)56:11 (7)717:20 (3)
43Erik SandhOK Roxen 1723:36 (4)743:39 (4)757:59 (4)58:26 (9)760:09 (4)
551Hugo JakobssonEksjö SOK 1743:56 (7)761:24 (6)774:58 (5)54:51 (6)776:56 (5)
615Mikael KristenssonSkåneslättens OL 1743:04 (6)761:22 (5)775:01 (6)56:14 (8)777:01 (6)
79Joakim GustafssonHalmstad OK 1742:39 (5)761:28 (7)775:57 (7)60:22 (15)778:42 (7)
84Erik MalmbergLinköpings OK 1752:41 (9)768:50 (8)782:05 (8)51:27 (3)784:04 (8)
97Adam GeorgssonKarlskrona SOK 1751:57 (8)770:30 (9)785:12 (9)58:38 (10)787:32 (9)
1017Adrian SkobeKalmar OK 1758:48 (10)781:20 (10)799:36 (10)67:22 (26)801:48 (10)
1111Gustav ÖstenssonOK Tranan 1761:13 (11)783:26 (11)802:00 (11)67:21 (25)804:12 (11)
125Felix AxelssonMarkbygdens OK 1774:56 (12)794:46 (12)811:36 (12)59:34 (11)813:42 (12)
138Johan AntonssonOK Löftan 1784:51 (14)808:26 (13)825:15 (13)71:03 (37)827:41 (13)
1469Marek SterbaUSK Praha 1794:47 (15)817:50 (15)832:37 (14)62:46 (20)834:59 (14)
1565Jens NordalOK Skogsfalken 1783:13 (13)810:28 (14)835:46 (15)91:23 (59)838:55 (15)
166Martin LarssonHestra IF 1805:33 (16)825:09 (17)840:05 (16)61:11 (19)842:41 (16)
1722Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK 1805:37 (17)824:41 (16)840:58 (17)60:28 (17)843:24 (17)
1812Simon GiselssonRonneby OK 1806:10 (18)828:01 (18)846:17 (18)71:29 (40)848:42 (18)
1913Johan OlaussonOK Orion 2812:15 (19)833:06 (19)851:08 (19)65:04 (24)853:54 (19)
2018Jacob MobergHelsingborgs SOK 1818:11 (20)841:00 (20)858:18 (20)69:16 (32)861:01 (20)
2136Johan SandlundOK Njudung 1823:04 (21)845:51 (21)862:44 (21)68:33 (30)865:16 (21)
2241Anton OddmoOK Pan-Kristianstad 2834:18 (22)856:58 (22)878:10 (22)76:11 (44)881:14 (22)
2314Andreas LundbladOK Nackhe 1855:05 (23)875:16 (23)891:28 (23)60:08 (12)893:44 (23)
2459Alexander LivfKexholms SK 1858:00 (25)878:05 (24)894:19 (24)60:19 (14)896:41 (24)
2550Andreas KaverénAnderstorps OK / OK Stigen 1857:04 (24)879:24 (25)897:24 (25)69:58 (34)901:04 (25)
2623Torbjörn CarlssonBoxholm-Mjölby OL 1869:52 (27)890:00 (27)906:24 (26)60:40 (18)908:53 (26)
2716Simon LennermoNässjö OK 1871:24 (28)891:29 (28)907:46 (27)60:12 (13)910:00 (27)
2870Anders PerssonVäxjö OK 3859:47 (26)887:56 (26)908:24 (28)87:02 (53)911:38 (28)
2931John E ErikssonVäxjö OK 2875:48 (29)897:58 (29)915:03 (29)67:28 (27)917:27 (29)
3026Kalle IngvarssonOK Vilse 87 1884:34 (31)908:12 (30)926:19 (30)71:21 (39)929:11 (30)
3162Oskar LindforsOK Norrvirdarna 1895:58 (33)918:41 (32)938:02 (31)70:40 (35)941:13 (31)
3238Martin GummessonFK Finn 1887:24 (32)916:36 (31)941:03 (32)92:31 (61)944:22 (32)
3321Erik ErlandssonOK Vivill 1898:37 (34)922:30 (34)946:01 (33)77:26 (45)949:05 (33)
3444Tony ZetterströmHultsfreds OK / Målilla OK / OK Tyr / Vimmerby OK 1880:28 (30)920:50 (33)947:16 (34)99:20 (63)950:12 (34)
3533Magnus LarsenFK Boken 1917:45 (35)940:39 (35)958:43 (35)71:02 (36)962:01 (35)
3630Niclas HägglundBoxholm-Mjölby OL / Linköpings OK / OK Roxen / Sol Tranås 2929:20 (37)950:13 (36)968:15 (36)64:53 (22)970:47 (36)
3754Tim JohanssonFK Friskus-Varberg 1941:36 (38)959:42 (38)972:36 (37)54:11 (5)974:59 (37)
3840Johan ErikssonKarlskrona SOK 2922:42 (36)956:13 (37)981:59 (38)101:04 (65)985:05 (38)
3919Mikael GummessonNybro OK 1/IKHP946:07 (39)966:59 (39)984:59 (39)65:00 (23)987:39 (39)
4020Jesper IngelsboJärla Orientering / Kungälvs OK / OK Tranan 2953:25 (41)976:41 (40)996:16 (40)72:45 (43)999:13 (40)
4124Björn PerssonÖrkelljunga FK 1964:02 (44)986:59 (43)1003:46 (41)67:49 (29)1006:24 (41)
4261Tomas PetersénKamrat och IF KIF / OK Njudung 2948:10 (40)984:24 (41)1007:21 (42)91:01 (58)1010:02 (42)
4357Jan RutkaKalmar OK 3979:15 (48)997:31 (45)1010:08 (43)53:57 (4)1012:32 (43)
4466Magnus ThuressonHärlövs IF / Skåneslättens OL 2971:22 (45)994:39 (44)1013:28 (45)71:19 (38)1016:20 (44)
4548Anders LeopoldOK Orion 3954:57 (42)984:43 (42)1013:07 (44)90:46 (56)1016:36 (45)
4656Bo SvenssonIstrums SK 1963:06 (43)999:12 (46)1022:13 (46)90:53 (57)1024:54 (46)
4768Arne LindströmTorsås OK 1977:37 (46)1004:17 (47)1023:04 (47)79:10 (49)1025:35 (47)
4825Per SigboHjärnarps OL 1994:21 (51)1013:27 (48)1029:39 (48)60:25 (16)1032:02 (48)
4967Gustav EvebornSOK Viljan 1978:11 (47)1014:30 (49)1035:51 (49)89:33 (54)1038:49 (49)
5042Oskar HultquistKalmar OK 2997:44 (52)1020:11 (50)1038:17 (50)69:37 (33)1041:28 (50)
5158Thom BarbusKarlskrona SOK / OK Landehof 3992:17 (49)1021:02 (51)1042:53 (51)83:08 (51)1046:21 (51)
5232Agnes LindblomMalmö OK 11002:05 (53)1027:24 (53)1049:59 (52)78:38 (47)1053:49 (52)
5334Per JohanssonMotala AIF OL 11022:53 (55)1044:04 (55)1061:49 (53)68:50 (31)1064:50 (53)
5449Gunilla ÖstergrenAlvesta SOK / Göteborg-Majorna OK 11006:56 (54)1038:29 (54)1064:02 (54)101:08 (66)1067:16 (54)
5547Anders NilssonFK Göingarna 2992:52 (50)1024:44 (52)1064:11 (55)114:26 (67)1068:18 (55)
5663Martin JohanssonOK Orion 41031:00 (56)1054:58 (56)1074:01 (56)71:33 (41)1076:54 (56)
5746Peter SvenssonOK Reftele 11042:12 (58)1065:04 (58)1084:58 (57)72:43 (42)1087:51 (57)
5843Fredrik EkströmHalmstad OK / Lunds OK 21039:36 (57)1062:36 (57)1089:18 (58)79:20 (50)1091:53 (58)
5960Elin WihlborgOK Gynge 11042:54 (59)1072:58 (60)1094:56 (59)86:45 (52)1097:59 (59)
6053Benny WallinFalkenbergs OK 21047:24 (60)1071:31 (59)1095:46 (60)77:29 (46)1098:50 (60)
6139Tobias Den BraverOK Gränsen 11070:48 (61)1099:18 (61)1122:07 (61)92:01 (60)1124:57 (61)
6237Rickard ÖlanderMarkbygdens OK 21140:29 (62)1163:28 (62)1190:29 (62)79:09 (48)1192:50 (62)
6345Ingemar MånssonRonneby OK 21205:27 (63)1235:58 (63)1257:48 (63)90:34 (55)1261:15 (63)
6429Åke LarssonStigmännen Karlshamns OK 11219:46 (64)1254:40 (64)1281:01 (64)100:05 (64)1284:49 (64)
6552Bengt OlssonEslövs FK / Frosta OK 11243:18 (65)1281:49 (65)1307:30 (65)96:38 (62)1310:36 (65)
64Johannes BjörkFK Åsen / OK Pan-Kristianstad 3-:---:---:--141:12 (68)Ej godk.
35Stefan RosénHästveda OK 1-:---:---:--67:34 (28)Ej godk.
10Anna PerssonFK Göingarna 1-:---:---:--64:31 (21)Ej godk.
27Ludwig GustavssonOK Bävern 1Ej startEj start
© www.tjoget.nu