Tjoget.nu - Liveresultat
Nationell stafettorientering för 20-mannalag
Liveresultat
(Sidan hämtad: 13:10:51)Uppdatera

Just nu: Täten har gått i mål.

Klicka på önskad sträcka nedan.

Sträcka:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20
Gult
=
Uppdaterad senaste
5 minuterna.
Sortera genom att klicka på kolumnrubrikerna och håll musen över ett resultat för att visa fler detaljer!

Sträcka 18 Beräknad passering kl: 07:4707:59 08:02
Pl S.nr Namn Lag Radio 1Förvarn. Ind. tid Lagtid
12Jörgen ModigOK Pan-Kristianstad 1622:10 (1)636:09 (1)25:03 (6)637:33 (1)
21Niklas BrattOK Orion 1626:55 (2)639:37 (2)23:18 (1)641:01 (2)
328Erik ÅkessonVäxjö OK 1646:59 (3)659:54 (3)23:34 (2)661:09 (3)
43Jacob PåledalOK Roxen 1687:52 (4)700:23 (4)24:25 (4)701:43 (4)
59Jonas FagerholmHalmstad OK 1701:41 (5)716:49 (5)29:24 (23)718:20 (5)
615Pia OlssonSkåneslättens OL 1705:04 (7)719:03 (6)26:06 (11)720:47 (6)
751Lotta SundbladEksjö SOK 1702:22 (6)720:13 (7)33:20 (35)722:05 (7)
87Ulf JohanssonKarlskrona SOK 1710:40 (8)726:50 (8)28:09 (19)728:54 (8)
94Rikard BorgLinköpings OK 1715:08 (9)730:56 (9)28:41 (22)732:37 (9)
1017Ove LernåKalmar OK 1719:28 (10)732:58 (10)25:23 (9)734:26 (10)
1111Lina SundqvistOK Tranan 1721:55 (11)735:25 (11)25:21 (8)736:51 (11)
1265Jens NilssonOK Skogsfalken 1728:52 (12)745:44 (12)30:25 (25)747:32 (12)
135Josefin AnderssonMarkbygdens OK 1736:26 (13)752:35 (13)28:10 (20)754:08 (13)
148Magnus HanssonOK Löftan 1741:41 (14)755:09 (14)25:05 (7)756:38 (14)
1569Vaclav ZakourilUSK Praha 1754:37 (15)770:39 (15)29:33 (24)772:13 (15)
1612Jacob NilssonRonneby OK 1759:36 (16)775:29 (16)28:08 (18)777:13 (16)
176Anders JohanssonHestra IF 1763:02 (17)779:52 (17)31:30 (29)781:30 (17)
1822Fredrik StamfjordFalkenbergs OK 1763:13 (18)781:09 (18)31:22 (28)782:56 (18)
1913Ellen WahlbomOK Orion 2769:15 (19)787:06 (19)33:10 (34)788:50 (19)
2018Ulf BeringHelsingborgs SOK 1775:16 (20)790:08 (20)27:32 (13)791:45 (20)
2136Dennis TollOK Njudung 1780:11 (21)795:09 (21)28:06 (16)796:43 (21)
2241Andreas NilssonOK Pan-Kristianstad 2790:37 (22)803:35 (22)24:20 (3)805:03 (22)
2370Louise RegnellVäxjö OK 3803:00 (23)823:01 (23)36:01 (43)824:36 (23)
2450Camilla HolmqvistAnderstorps OK / OK Stigen 1810:52 (25)829:22 (24)34:50 (39)831:06 (24)
2514Thomas GeorgssonOK Nackhe 1818:27 (26)832:05 (25)24:57 (5)833:36 (25)
2659Catrin PetterssonKexholms SK 1810:01 (24)834:23 (26)45:31 (63)836:22 (26)
2723Louise JutterströmBoxholm-Mjölby OL 1829:49 (29)846:33 (27)31:14 (26)848:13 (27)
2816Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK 1833:02 (31)847:55 (28)28:40 (21)849:48 (28)
2931Mattias RundgrenVäxjö OK 2828:04 (28)848:08 (29)40:57 (57)849:59 (29)
3044Carola BillingHultsfreds OK / Målilla OK / OK Tyr / Vimmerby OK 1825:00 (27)848:52 (30)44:20 (62)850:52 (30)
3138Bernt-Ove KarlssonFK Finn 1830:25 (30)849:52 (31)34:04 (36)851:51 (31)
3226Håkan HenmyrOK Vilse 87 1835:26 (32)855:49 (32)36:05 (46)857:50 (32)
3362Patrik MarkusOK Norrvirdarna 1849:00 (33)868:46 (33)34:07 (37)870:33 (33)
3421Gustav ErlandssonOK Vivill 1853:05 (34)869:56 (34)31:17 (27)871:39 (34)
3540Linda LarssonKarlskrona SOK 2864:41 (35)882:11 (35)31:42 (30)884:01 (35)
3633Adrian HardenFK Boken 1867:05 (36)889:18 (36)40:32 (56)890:59 (36)
3730Lotta BorgBoxholm-Mjölby OL / Linköpings OK / OK Roxen / Sol Tranås 2883:17 (37)903:55 (37)41:04 (58)905:54 (37)
3861Allan OlovssonKamrat och IF KIF / OK Njudung 2898:57 (40)917:09 (38)33:06 (33)919:01 (38)
3954Jan BörjessonFK Friskus-Varberg 1898:50 (39)918:55 (39)35:50 (42)920:48 (39)
4019Jonathan JohanssonNybro OK 1/IKHP902:12 (41)921:05 (40)36:04 (45)922:39 (40)
4148Ingmar WahlströmOK Orion 3898:44 (38)923:33 (41)43:47 (61)925:50 (41)
4220Kenneth JohanssonJärla Orientering / Kungälvs OK / OK Tranan 2910:55 (42)924:38 (42)26:36 (12)926:28 (42)
4356Jenny LarssonIstrums SK 1911:42 (43)931:51 (43)43:38 (60)934:01 (43)
4424Niklas WelanderÖrkelljunga FK 1918:48 (44)937:01 (44)31:55 (31)938:35 (44)
4566Mats JonssonHärlövs IF / Skåneslättens OL 2926:30 (45)943:32 (45)34:58 (40)945:01 (45)
4668Adrie Van OpstalTorsås OK 1930:23 (48)944:55 (46)28:05 (15)946:25 (46)
4767Hans SvensonSOK Viljan 1928:55 (46)947:27 (47)34:18 (38)949:16 (47)
4847Sven Erik FrickFK Göingarna 2929:42 (47)951:43 (48)38:58 (49)953:52 (48)
4957Mikael PalmKalmar OK 3937:37 (50)956:54 (49)40:18 (55)958:35 (49)
5058Peter ChristensenKarlskrona SOK / OK Landehof 3935:43 (49)960:31 (50)45:50 (64)963:13 (50)
5149Magnus LinnérAlvesta SOK / Göteborg-Majorna OK 1949:51 (52)964:31 (51)28:08 (17)966:08 (51)
5225Carina ErikssonHjärnarps OL 1937:53 (51)968:54 (52)54:58 (67)971:37 (52)
5342Bo SalomonsonKalmar OK 2950:28 (53)969:45 (53)35:40 (41)971:51 (53)
5432Ted GustavssonMalmö OK 1954:00 (54)972:45 (54)37:43 (48)975:11 (54)
5534Linda KorallMotala AIF OL 1966:11 (55)993:43 (55)48:30 (66)996:00 (55)
5663Pi PerssonOK Orion 4982:52 (56)1003:17 (56)39:20 (51)1005:21 (56)
5760Peter AnderssonOK Gynge 1989:58 (58)1009:30 (57)36:03 (44)1011:14 (57)
5843Therese EkströmHalmstad OK / Lunds OK 2984:16 (57)1009:43 (58)46:26 (65)1012:33 (58)
5946Per-Gunnar JohanssonOK Reftele 1999:21 (60)1013:42 (59)28:02 (14)1015:08 (59)
6053Jennie Malmgren RybergFalkenbergs OK 2997:27 (59)1019:21 (60)40:10 (53)1021:21 (60)
6139Karin HåkanssonOK Gränsen 11011:41 (62)1030:57 (61)36:30 (47)1032:56 (61)
6237Helena AnderssonMarkbygdens OK 21089:46 (63)1111:45 (63)39:03 (50)1113:41 (62)
6345Fabian AnderssonRonneby OK 21145:46 (64)1169:15 (64)40:06 (52)1170:41 (63)
6429Maria CarlssonStigmännen Karlshamns OK 11164:59 (65)1183:02 (65)32:49 (32)1184:44 (64)
6552Kerstin OlssonEslövs FK / Frosta OK 11189:51 (66)1211:49 (66)40:15 (54)1213:58 (65)
10Henrik LarssonFK Göingarna 1-:---:--25:33 (10)Ej godk.
35Per WikströmHästveda OK 1-:---:--42:09 (59)Ej godk.
64Tommy HautopFK Åsen / OK Pan-Kristianstad 31009:45 (61)1034:18 (62)Ej godk.Ej godk.
27Harald MagnussonOK Bävern 1Ej startEj start
© www.tjoget.nu