Tjoget.nu - Liveresultat
Nationell stafettorientering för 20-mannalag
Liveresultat
(Sidan hämtad: 13:17:54)Uppdatera

Just nu: Täten har gått i mål.

Klicka på önskad sträcka nedan.

Sträcka:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20
Gult
=
Uppdaterad senaste
5 minuterna.
Sortera genom att klicka på kolumnrubrikerna och håll musen över ett resultat för att visa fler detaljer!

Sträcka 17 Beräknad passering kl: 06:5707:2207:27 07:30
Pl S.nr Namn Lag Radio 1Radio 2Förvarn. Ind. tid Lagtid
12Johan LenningOK Pan-Kristianstad 1572:09 (1)604:56 (1)611:11 (1)48:55 (5)612:30 (1)
21Olof Larén-SandgrenOK Orion 1581:05 (2)610:17 (2)616:30 (2)44:23 (2)617:43 (2)
328Isac EricssonVäxjö OK 1603:10 (3)630:54 (3)636:31 (3)41:16 (1)637:35 (3)
43Emil TellsénOK Roxen 1636:18 (4)669:04 (4)676:00 (4)48:47 (4)677:18 (4)
551Sanna FastEksjö SOK 1649:20 (6)681:26 (6)687:27 (5)47:10 (3)688:45 (5)
69Mikael LundqvistHalmstad OK 1644:52 (5)680:43 (5)687:29 (6)52:44 (11)688:56 (6)
715Emil HjalmarssonSkåneslättens OL 1650:18 (7)685:53 (7)693:15 (7)52:42 (10)694:41 (7)
87Anton ÖsterbladKarlskrona SOK 1657:27 (9)692:11 (8)699:37 (8)52:26 (9)700:45 (8)
94Pedro LundqvistLinköpings OK 1652:15 (8)693:20 (9)702:16 (9)62:06 (31)703:56 (9)
1017Mats SöderbergKalmar OK 1662:39 (10)700:02 (10)707:41 (10)56:49 (23)709:03 (10)
1111Thomas AnderssonOK Tranan 1666:41 (11)702:33 (11)710:04 (11)55:39 (14)711:30 (11)
1265Ulf JungstrandOK Skogsfalken 1670:12 (12)707:55 (12)715:35 (12)57:18 (24)717:07 (12)
135Petter BergstedtMarkbygdens OK 1677:31 (13)716:47 (13)724:22 (13)56:35 (22)725:58 (13)
148Jakob MobergOK Löftan 1679:58 (14)722:17 (14)730:00 (14)62:06 (30)731:33 (14)
1569Adam TitzUSK Praha 1698:29 (16)734:02 (15)741:25 (15)54:35 (12)742:40 (15)
1612Daniel PerssonRonneby OK 1701:31 (18)739:13 (16)747:30 (16)57:19 (25)749:05 (16)
176Erik ForsHestra IF 1707:03 (19)741:14 (18)748:38 (17)51:55 (8)750:00 (17)
1822Ronnie AnderssonFalkenbergs OK 1696:28 (15)740:40 (17)749:53 (18)67:49 (36)751:34 (18)
1913Ida HedlundOK Orion 2699:42 (17)744:28 (19)753:59 (19)70:47 (42)755:40 (19)
2018Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK 1719:10 (20)754:59 (20)762:47 (20)55:00 (13)764:13 (20)
2136Anders PeterssonOK Njudung 1721:57 (21)759:31 (21)767:12 (21)56:04 (20)768:37 (21)
2241Per-Åke NilssonOK Pan-Kristianstad 2731:53 (22)770:19 (22)779:03 (22)58:36 (26)780:43 (22)
2370Håkan DanielssonVäxjö OK 3739:16 (23)779:27 (23)787:11 (23)60:24 (27)788:35 (23)
2459Thomas E ErikssonKexholms SK 1749:11 (25)781:52 (24)789:26 (24)50:33 (6)790:51 (24)
2550Magnus ClassonAnderstorps OK / OK Stigen 1739:59 (24)783:35 (25)794:23 (25)66:17 (34)796:16 (25)
2644Urban BillingHultsfreds OK / Målilla OK / OK Tyr / Vimmerby OK 1755:22 (27)797:08 (27)804:50 (26)61:01 (28)806:32 (26)
2714Jonas JohanssonOK Nackhe 1757:16 (28)796:53 (26)807:14 (27)61:23 (29)808:39 (27)
2831Fredrik ElingforsVäxjö OK 2752:00 (26)798:54 (28)807:41 (28)69:32 (39)809:02 (28)
2923Anders MolinBoxholm-Mjölby OL 1770:41 (32)807:08 (29)815:23 (29)55:53 (15)816:59 (29)
3038Tobias SvenssonFK Finn 1771:22 (33)807:49 (30)816:20 (30)55:59 (17)817:47 (30)
3116Daniel SahlinNässjö OK 1760:47 (31)809:58 (32)819:35 (31)72:04 (44)821:08 (31)
3226Thomas HenmyrOK Vilse 87 1760:33 (30)808:24 (31)819:49 (32)72:58 (46)821:45 (32)
3362Fredrik EreltOK Norrvirdarna 1760:32 (29)825:36 (33)834:54 (33)86:24 (64)836:26 (33)
3421Mikael HanssonOK Vivill 1794:02 (35)830:40 (34)838:57 (34)55:55 (16)840:22 (34)
3533Sofia PalmFK Boken 1794:51 (36)839:41 (35)848:47 (35)68:40 (38)850:27 (35)
3640Arvid KronmarKarlskrona SOK 2793:08 (34)840:15 (36)850:31 (36)72:14 (45)852:19 (36)
3730Jan AsketunBoxholm-Mjölby OL / Linköpings OK / OK Roxen / Sol Tranås 2801:21 (37)853:48 (37)863:01 (37)74:47 (51)864:50 (37)
3848Simon SteinerOK Orion 3835:01 (42)871:44 (38)880:38 (38)56:20 (21)882:03 (38)
3954Axel BechtelFK Friskus-Varberg 1813:16 (38)871:44 (39)883:10 (39)82:53 (63)884:58 (39)
4061Lars RibbholmKamrat och IF KIF / OK Njudung 2827:45 (40)874:22 (41)884:08 (40)74:47 (50)885:55 (40)
4119Tobias EventornNybro OK 1/IKHP829:09 (41)874:12 (40)884:59 (41)68:26 (37)886:35 (41)
4256Peter TorgénIstrums SK 1826:50 (39)877:02 (42)888:26 (42)75:11 (54)890:23 (42)
4320Egon JohanssonJärla Orientering / Kungälvs OK / OK Tranan 2835:07 (43)886:42 (43)898:07 (43)78:10 (57)899:52 (43)
4424Marie OlssonÖrkelljunga FK 1852:24 (48)892:09 (44)904:52 (44)64:24 (32)906:40 (44)
4566Adrian UlanderHärlövs IF / Skåneslättens OL 2845:21 (46)899:18 (45)908:41 (45)79:22 (61)910:03 (45)
4647Jon MobergFK Göingarna 2850:14 (47)901:53 (46)913:12 (46)77:47 (56)914:54 (46)
4767Magnus TyrbergSOK Viljan 1856:30 (51)902:26 (47)913:18 (47)69:57 (40)914:58 (47)
4825Jonas HöstHjärnarps OL 1870:11 (53)907:35 (51)915:19 (48)56:01 (18)916:39 (48)
4958Håkan AnderssonKarlskrona SOK / OK Landehof 3856:09 (50)905:29 (48)915:45 (49)75:04 (52)917:23 (49)
5057Leif WidlundKalmar OK 3845:12 (45)906:12 (49)916:40 (51)88:01 (65)918:17 (50)
5168Björn NorrlidenTorsås OK 1862:56 (52)907:18 (50)916:32 (50)67:35 (35)918:20 (51)
5242Kent LindbladKalmar OK 2844:21 (44)917:48 (52)934:10 (53)110:49 (69)936:11 (52)
5332Helena WestlingMalmö OK 1871:43 (54)919:44 (53)932:56 (52)79:01 (60)937:28 (53)
5449Anders WestströmAlvesta SOK / Göteborg-Majorna OK 1853:38 (49)923:40 (54)935:45 (54)100:39 (66)938:00 (54)
5534Martin HammarlundMotala AIF OL 1902:37 (56)938:13 (55)945:56 (55)56:04 (19)947:30 (55)
5663Lena SwartzOK Orion 4908:07 (57)952:50 (56)964:08 (56)70:37 (41)966:01 (56)
5743Fredrik EnbergHalmstad OK / Lunds OK 2895:08 (55)954:18 (57)964:32 (57)81:14 (62)966:07 (57)
5860Per Arne EvaldssonOK Gynge 1909:47 (58)961:17 (58)972:40 (58)78:51 (59)975:11 (58)
5953Christina SöderblomFalkenbergs OK 2916:51 (59)967:43 (59)979:08 (59)77:08 (55)981:11 (59)
6046Tomas PetterssonOK Reftele 1925:55 (60)972:35 (60)985:23 (60)73:45 (48)987:06 (60)
6164Göran FastFK Åsen / OK Pan-Kristianstad 3931:54 (61)980:37 (61)990:31 (61)74:02 (49)992:06 (61)
6239Viggo WulffOK Gränsen 1937:08 (62)986:08 (62)994:54 (62)73:19 (47)996:26 (62)
6337Urban SörqvistMarkbygdens OK 21012:18 (63)1064:01 (63)1073:04 (63)75:08 (53)1074:38 (63)
6445Stefan KoggRonneby OK 21075:45 (65)1120:13 (64)1129:05 (64)65:29 (33)1130:35 (64)
6529Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK 11056:44 (64)1136:14 (65)1149:50 (65)109:03 (68)1151:55 (65)
6652Tobias PalmEslövs FK / Frosta OK 11084:25 (66)1150:08 (66)1172:01 (66)104:59 (67)1173:43 (66)
10Håkan GunnarssonFK Göingarna 1-:---:---:--51:20 (7)Ej godk.
35Fredrik HolmerHästveda OK 1-:---:---:--78:19 (58)Ej godk.
27Egon GustavssonOK Bävern 1-:---:---:--71:57 (43)Ej godk.
© www.tjoget.nu