Tjoget.nu - Liveresultat
Nationell stafettorientering för 20-mannalag
Liveresultat
(Sidan hämtad: 13:28:12)Uppdatera

Just nu: Täten har gått i mål.

Klicka på önskad sträcka nedan.

Sträcka:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20
Gult
=
Uppdaterad senaste
5 minuterna.
Sortera genom att klicka på kolumnrubrikerna och håll musen över ett resultat för att visa fler detaljer!

Sträcka 16 Beräknad passering kl: 06:1806:4806:48 06:51
Pl S.nr Namn Lag Radio 1Radio 2Förvarn. Ind. tid Lagtid
12Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad 1532:07 (1)539:58 (1)562:27 (1)46:09 (2)563:35 (1)
21Erik AnderssonOK Orion 1541:15 (2)550:19 (2)572:07 (2)45:30 (1)573:20 (2)
328Simon ChristofersonVäxjö OK 1562:29 (3)571:29 (3)595:12 (3)47:45 (3)596:19 (3)
43Nils NedforsOK Roxen 1591:47 (4)601:37 (4)627:00 (4)54:02 (22)628:31 (4)
59Fredrik PerssonHalmstad OK 1596:10 (5)608:14 (5)634:51 (5)58:18 (33)636:12 (5)
651Viktor AntonssonEksjö SOK 1604:43 (7)614:38 (7)640:14 (6)52:43 (10)641:35 (6)
74Sven EngströmLinköpings OK 1600:51 (6)611:16 (6)640:45 (8)56:53 (31)641:50 (7)
815Niclas TjernlundSkåneslättens OL 1605:58 (8)615:15 (8)640:39 (7)51:40 (8)641:59 (8)
97Björn AnderssonKarlskrona SOK 1609:10 (9)620:31 (9)646:57 (9)57:51 (32)648:19 (9)
1017Isak HagbergKalmar OK 1615:39 (10)624:50 (10)650:58 (10)55:43 (30)652:14 (10)
1111Mats KindlundOK Tranan 1618:12 (11)628:37 (11)654:23 (11)54:18 (24)655:51 (11)
1265Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken 1625:08 (12)635:04 (12)658:31 (12)49:51 (7)659:49 (12)
135Edvin CarlssonMarkbygdens OK 1632:24 (13)642:01 (14)668:08 (14)53:38 (18)669:23 (13)
148Stefan RingOK Löftan 1632:42 (14)641:55 (13)668:05 (13)54:04 (23)669:27 (14)
1522Lennart BengtssonFalkenbergs OK 1644:19 (16)654:51 (16)682:10 (15)54:32 (27)683:45 (15)
1613Johan MyrénOK Orion 2641:51 (15)652:59 (15)683:24 (16)58:35 (35)684:53 (16)
1769Michal PrusaUSK Praha 1649:57 (17)660:19 (17)686:42 (17)54:18 (25)688:05 (17)
1812Linus VernströmRonneby OK 1653:44 (18)663:38 (18)690:27 (18)53:17 (13)691:46 (18)
196Johan IngemarssonHestra IF 1664:15 (19)673:05 (19)696:50 (19)48:48 (4)698:05 (19)
2018Andréas PalmertzHelsingborgs SOK 1669:58 (20)680:24 (20)707:44 (20)54:51 (29)709:13 (20)
2136Oscar HultgrenOK Njudung 1674:31 (21)684:22 (21)711:07 (21)53:14 (12)712:33 (21)
2241Marie EngOK Pan-Kristianstad 2680:33 (22)691:51 (22)720:38 (22)59:38 (38)722:07 (22)
2370Fredrik JohanssonVäxjö OK 3694:00 (28)703:28 (27)726:58 (23)48:51 (5)728:11 (23)
2450Viktor ParkAnderstorps OK / OK Stigen 1692:12 (26)702:04 (24)728:48 (24)52:55 (11)729:59 (24)
2531Gunnar MoqvistVäxjö OK 2690:20 (25)703:02 (25)737:39 (25)67:41 (52)739:30 (25)
2659Oskar LöfsvedKexholms SK 1692:33 (27)706:43 (28)738:54 (26)64:44 (45)740:18 (26)
2744Mats Erik MalmbergHultsfreds OK / Målilla OK / OK Tyr / Vimmerby OK 1711:50 (32)720:30 (31)744:16 (27)48:51 (6)745:31 (27)
2814Jonathan RundqvistOK Nackhe 1697:50 (29)709:44 (29)745:28 (28)65:12 (48)747:16 (28)
2926Viktor HenmyrOK Vilse 87 1710:11 (31)721:07 (32)747:22 (29)53:55 (20)748:47 (29)
3016Markus NordmarkNässjö OK 1684:12 (23)703:23 (26)747:27 (30)81:49 (58)749:04 (30)
3162Björn LiljengrenOK Norrvirdarna 1703:06 (30)718:41 (30)748:30 (31)64:58 (46)750:02 (31)
3223Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL 1718:09 (34)729:34 (34)759:27 (32)58:48 (36)761:06 (32)
3338Frans SvenssonFK Finn 1713:15 (33)727:16 (33)760:00 (33)65:35 (50)761:48 (33)
3440Robert HedmanKarlskrona SOK 2735:39 (35)747:03 (35)778:36 (34)62:22 (41)780:05 (34)
3533Håkan PalmFK Boken 1743:29 (37)753:22 (37)780:21 (35)53:35 (17)781:47 (35)
3621Linus BägebyOK Vivill 1741:21 (36)752:23 (36)783:07 (36)58:30 (34)784:27 (36)
3730Johan SköldBoxholm-Mjölby OL / Linköpings OK / OK Roxen / Sol Tranås 2751:19 (38)762:00 (39)788:41 (37)53:49 (19)790:03 (37)
3854Emma LindénFK Friskus-Varberg 1760:25 (40)772:36 (41)800:35 (39)59:34 (37)802:05 (38)
3961Dennis GustafssonKamrat och IF KIF / OK Njudung 2755:29 (39)771:30 (40)809:45 (40)76:59 (54)811:08 (39)
4056Lasse Karlsson-LodIstrums SK 1773:27 (44)784:43 (44)813:39 (41)59:44 (39)815:12 (40)
4119Michael AdamssonNybro OK 1/IKHP767:17 (42)780:42 (43)816:21 (42)69:08 (53)818:09 (41)
4220Albin PerssonJärla Orientering / Kungälvs OK / OK Tranan 2773:05 (43)784:59 (45)820:17 (43)64:40 (44)821:42 (42)
4342Carl AlvelidKalmar OK 2765:44 (41)780:39 (42)823:43 (44)91:40 (66)825:22 (43)
4448Mattias EngströmOK Orion 3778:16 (45)791:08 (46)824:01 (45)65:39 (51)825:43 (44)
4557Wojciech MossakowskiKalmar OK 3791:29 (49)802:10 (49)828:49 (46)54:26 (26)830:16 (45)
4666Jakob SegerslättHärlövs IF / Skåneslättens OL 2789:07 (47)801:33 (48)829:23 (47)63:42 (42)830:41 (46)
4747Mikael PerssonFK Göingarna 2790:38 (48)802:54 (50)835:25 (48)64:59 (47)837:07 (47)
4849Stefan BengtssonAlvesta SOK / Göteborg-Majorna OK 1798:11 (50)808:31 (51)835:54 (49)54:35 (28)837:21 (48)
4924Albin KronkvistÖrkelljunga FK 1804:12 (52)814:32 (53)840:56 (51)52:42 (9)842:16 (49)
5058Stefan CaleklintKarlskrona SOK / OK Landehof 3780:02 (46)798:14 (47)840:42 (50)89:36 (65)842:19 (50)
5167Theo LövdahlSOK Viljan 1807:03 (53)817:12 (54)843:35 (52)53:59 (21)845:01 (51)
5268Magnus OlssonTorsås OK 1799:13 (51)812:59 (52)849:22 (53)83:24 (59)850:45 (52)
5332Marlene BjärehedMalmö OK 1820:37 (54)830:44 (55)856:57 (54)53:34 (15)858:27 (53)
5425Michael LönnHjärnarps OL 1822:53 (55)832:31 (56)859:19 (55)53:26 (14)860:38 (54)
5543Oscar WestHalmstad OK / Lunds OK 2832:28 (56)847:04 (57)883:25 (56)83:25 (60)884:53 (55)
5634Albin AlgotsonMotala AIF OL 1853:12 (60)862:53 (60)889:53 (57)53:34 (16)891:26 (56)
5763Anders SundelinOK Orion 4843:05 (57)857:08 (58)893:51 (58)83:32 (62)895:24 (57)
5860Patrik IngelströmOK Gynge 1849:08 (58)862:09 (59)894:44 (59)65:29 (49)896:20 (58)
5953Fredrik BöregårdFalkenbergs OK 2851:46 (59)866:04 (61)902:29 (60)83:28 (61)904:03 (59)
6046Nils-Anders BrunnsgårdOK Reftele 1861:03 (61)875:23 (62)911:48 (61)83:36 (63)913:21 (60)
6164Olof OttossonFK Åsen / OK Pan-Kristianstad 3863:30 (62)877:51 (63)916:19 (62)77:31 (56)918:04 (61)
6239Daniel HåkanssonOK Gränsen 1876:02 (63)890:49 (64)921:37 (63)64:09 (43)923:07 (62)
6337Christer LundeniusMarkbygdens OK 2935:10 (64)953:35 (65)997:42 (64)115:24 (67)999:30 (63)
6429Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK 1984:20 (65)1002:02 (66)1040:59 (65)86:06 (64)1042:52 (64)
6545Gustav BäcklundRonneby OK 21011:10 (66)1025:18 (67)1063:35 (66)77:00 (55)1065:06 (65)
6652Ronny LiljenbergEslövs FK / Frosta OK 11015:13 (67)1031:47 (68)1066:57 (67)80:38 (57)1068:44 (66)
10Jesper HåkanssonFK Göingarna 1-:---:---:--60:01 (40)Ej godk.
27Erik AnderssonOK Bävern 1687:09 (24)697:37 (23)Ej godk.Ej godk.
35Jonas EdvardssonHästveda OK 1760:20 (38)790:41 (38)Ej godk.Ej godk.
© www.tjoget.nu