Tjoget.nu - Liveresultat
Nationell stafettorientering för 20-mannalag
Liveresultat
(Sidan hämtad: 13:47:47)Uppdatera

Just nu: Täten har gått i mål.

Klicka på önskad sträcka nedan.

Sträcka:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20
Gult
=
Uppdaterad senaste
5 minuterna.
Sortera genom att klicka på kolumnrubrikerna och håll musen över ett resultat för att visa fler detaljer!

Sträcka 14 Beräknad passering kl: 05:2505:29 05:31
Pl S.nr Namn Lag Radio 2Förvarn. Ind. tid Lagtid
12Henrik ModigOK Pan-Kristianstad 1477:05 (1)481:34 (1)25:38 (1)484:19 (1)
21Filip HåkanssonOK Orion 1486:01 (2)491:20 (2)27:45 (3)493:54 (2)
328Olle KallerbäckVäxjö OK 1504:06 (3)510:03 (3)28:42 (5)512:11 (3)
43Ida DalhammerOK Roxen 1522:06 (4)527:44 (4)31:35 (14)530:44 (4)
59Malte KristianssonHalmstad OK 1524:39 (6)530:03 (5)32:00 (16)533:29 (5)
63Victoria AsketunOK Roxen 1524:21 (5)530:51 (6)34:58 (41)534:07 (6)
74Leif LindgrenLinköpings OK 1531:27 (8)536:55 (7)30:40 (8)539:50 (7)
89Karin KarlssonHalmstad OK 1530:26 (7)537:44 (8)40:04 (67)541:33 (8)
94Cecilia EnbergLinköpings OK 1534:43 (9)542:18 (9)36:24 (48)545:34 (9)
107Emma ZettervallKarlskrona SOK 1540:54 (11)548:20 (11)31:29 (13)551:05 (10)
1151Wilma BerganderEksjö SOK 1540:26 (10)548:13 (10)33:25 (25)551:13 (11)
1215Fredrik NystedtSkåneslättens OL 1544:45 (12)549:23 (12)25:48 (2)551:56 (12)
1317Tobias BorgerKalmar OK 1549:01 (13)554:59 (13)30:46 (9)557:52 (13)
1417Ville LundgrenKalmar OK 1552:31 (14)557:46 (14)33:36 (29)560:42 (14)
1511Mattias PalmqvistOK Tranan 1555:43 (16)562:52 (15)36:16 (46)565:51 (15)
168Henrik AnderssonOK Löftan 1562:38 (18)567:51 (18)28:58 (6)570:41 (16)
1751Anette OlssonEksjö SOK 1555:46 (17)565:55 (16)53:01 (113)570:49 (17)
1865Hanna WåhlinOK Skogsfalken 1562:41 (19)567:59 (19)30:18 (7)570:50 (18)
1917Viktor ArgusKalmar OK 1554:58 (15)567:03 (17)44:11 (87)571:17 (19)
2013Lovisa NilssonOK Orion 2565:50 (23)570:55 (21)32:32 (20)573:32 (20)
2165Jonas K JohanssonOK Skogsfalken 1563:21 (20)570:16 (20)33:20 (24)573:52 (21)
225Elin BlomqvistMarkbygdens OK 1563:37 (21)571:42 (22)45:06 (96)574:30 (22)
235Elsie HäggmarkMarkbygdens OK 1565:50 (22)572:06 (23)47:14 (106)576:38 (23)
2469Hana Male?kováUSK Praha 1573:21 (24)579:02 (24)31:12 (11)581:43 (24)
2522Kjell-Ove ArvidssonFalkenbergs OK 1580:42 (28)586:02 (28)27:50 (4)588:49 (25)
268Ida AnderssonOK Löftan 1577:32 (27)585:28 (25)47:13 (105)588:56 (26)
278Filip HanssonOK Löftan 1577:30 (26)585:29 (26)47:17 (107)589:00 (27)
2869Klara AschermannovaUSK Praha 1574:36 (25)585:40 (27)38:51 (58)589:22 (28)
2912Elin SaleskogRonneby OK 1583:47 (31)590:33 (29)42:38 (80)593:46 (29)
3065Elvira LjungbergOK Skogsfalken 1582:39 (30)591:00 (30)54:23 (115)594:55 (30)
316Maria IngemarssonHestra IF 1596:47 (32)602:18 (31)33:33 (28)605:12 (31)
3218Benjamin DavidsonHelsingborgs SOK 1599:29 (35)605:43 (32)32:28 (18)608:51 (32)
3336Wilhelm KarmetunOK Njudung 1582:08 (29)605:54 (33)53:15 (114)608:55 (33)
3418Johan BökmanHelsingborgs SOK 1599:49 (36)605:58 (34)32:44 (21)609:07 (34)
3512Ann-Marie MånssonRonneby OK 1598:48 (34)612:19 (36)66:12 (122)617:20 (35)
3612Helena BlomsterRonneby OK 1598:47 (33)612:13 (35)66:14 (123)617:22 (36)
3718Elias PalmertzHelsingborgs SOK 1603:38 (37)613:33 (37)41:19 (75)617:42 (37)
3841Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad 2605:57 (38)615:20 (38)32:29 (19)618:13 (38)
3927Mikael ÖrnOK Bävern 1612:34 (40)619:24 (39)34:30 (35)622:26 (39)
4016Martin LennartssonNässjö OK 1613:53 (41)621:09 (40)39:21 (62)624:35 (40)
4116David NeroNässjö OK 1611:16 (39)622:24 (41)39:58 (66)625:12 (41)
4216Veronica SahlinNässjö OK 1615:21 (42)624:23 (42)43:04 (83)628:18 (42)
4314Elisabet MöllerOK Nackhe 1618:25 (44)625:11 (43)36:00 (45)629:07 (43)
4462Simon KringstadOK Norrvirdarna 1619:53 (45)627:01 (45)32:05 (17)629:56 (44)
4570Johanna LindénVäxjö OK 3618:19 (43)626:21 (44)41:00 (74)630:16 (45)
4670Petra RosénVäxjö OK 3619:58 (46)627:56 (46)42:26 (79)631:42 (46)
4759Victor MagnussonKexholms SK 1624:12 (52)629:34 (48)33:29 (26)632:28 (47)
4859Ola LangvallKexholms SK 1624:09 (51)629:32 (47)33:29 (27)632:28 (48)
4931Sofia GustavssonVäxjö OK 2623:42 (49)631:53 (51)44:23 (88)635:26 (49)
5027Rune TuressonOK Bävern 1622:48 (48)631:15 (49)47:31 (109)635:27 (50)
5131Maria KroksmyrVäxjö OK 2623:42 (50)631:59 (52)44:26 (89)635:29 (51)
5270Johan NiklassonVäxjö OK 3621:21 (47)631:41 (50)46:24 (102)635:40 (52)
5350Kennet SandströmAnderstorps OK / OK Stigen 1632:08 (56)638:06 (55)31:13 (12)640:45 (53)
5462Åsa EliassonOK Norrvirdarna 1628:52 (53)637:02 (53)43:50 (85)641:41 (54)
5562Åsa AhlOK Norrvirdarna 1629:03 (54)637:10 (54)43:54 (86)641:45 (55)
5626Ellen GunnarssonOK Vilse 87 1630:42 (55)638:44 (56)36:20 (47)641:56 (56)
5738Carl-Johan RoubertFK Finn 1634:00 (57)640:32 (57)34:21 (34)643:55 (57)
5844Ulric SvenssonHultsfreds OK / Målilla OK / OK Tyr / Vimmerby OK 1636:16 (58)642:53 (58)34:06 (33)646:17 (58)
5950Malcolm SvenssonAnderstorps OK / OK Stigen 1637:00 (59)643:03 (59)37:21 (50)646:53 (59)
6050Oskar NilssonAnderstorps OK / OK Stigen 1637:17 (60)645:18 (60)39:25 (64)648:57 (60)
6126Malin ÅmanOK Vilse 87 1638:24 (61)646:17 (61)44:33 (91)650:09 (61)
6223Magnus HanssonBoxholm-Mjölby OL 1640:52 (62)648:18 (63)39:49 (65)651:31 (62)
6323Jonas RosénBoxholm-Mjölby OL 1640:53 (63)648:16 (62)40:06 (68)651:48 (63)
6426Elsa SvenssonOK Vilse 87 1640:58 (64)649:27 (64)48:36 (111)654:12 (64)
6538Anton KarlssonFK Finn 1644:31 (65)652:24 (65)46:09 (100)655:43 (65)
6640Leif IngemarssonKarlskrona SOK 2656:31 (66)667:32 (66)44:42 (95)671:12 (66)
6767William ElfstrandSOK Viljan 1663:56 (69)669:25 (67)32:46 (22)671:57 (67)
6830Andreas BergBoxholm-Mjölby OL / Linköpings OK / OK Roxen / Sol Tranås 2663:43 (68)670:14 (69)35:50 (43)673:59 (68)
6938Fanny CarlssonFK Finn 1657:50 (67)670:10 (68)67:27 (124)677:01 (69)
7021Ola SamuelssonOK Vivill 1667:48 (71)674:01 (70)37:52 (56)677:33 (70)
7135Harry ViktorssonHästveda OK 1669:32 (72)675:43 (72)34:41 (38)678:18 (71)
7235Sandra ObersHästveda OK 1669:33 (73)675:45 (73)34:52 (39)678:29 (72)
7333Martin CarlströmFK Boken 1669:38 (75)676:07 (75)34:34 (36)678:41 (73)
7430Gitte EngströmBoxholm-Mjölby OL / Linköpings OK / OK Roxen / Sol Tranås 2666:49 (70)674:56 (71)40:37 (71)678:46 (74)
7561Olle PetersénKamrat och IF KIF / OK Njudung 2669:37 (74)675:59 (74)33:40 (30)678:52 (75)
7656Baltzar KarlssonIstrums SK 1675:12 (78)681:29 (76)34:37 (37)684:19 (76)
7742Lina BladforsKalmar OK 2677:34 (79)683:49 (78)37:35 (53)686:52 (77)
7842Josefin LindellKalmar OK 2677:39 (80)683:52 (79)37:39 (54)686:56 (78)
7942Karl NordströmKalmar OK 2675:06 (77)681:58 (77)40:34 (70)689:51 (79)
8035Anna NilssonHästveda OK 1670:59 (76)686:29 (80)47:02 (104)690:39 (80)
8119Jenny LöhnertNybro OK 1/IKHP684:10 (82)691:16 (82)39:10 (61)695:05 (81)
8230Åsa ForsmanBoxholm-Mjölby OL / Linköpings OK / OK Roxen / Sol Tranås 2678:20 (81)687:33 (81)57:29 (118)695:38 (82)
8354David JohanssonFK Friskus-Varberg 1685:17 (83)692:36 (83)42:45 (81)695:52 (83)
8454Malin JohanssonFK Friskus-Varberg 1685:21 (84)694:03 (84)45:08 (98)698:15 (84)
8547Lars OlssonFK Göingarna 2692:06 (86)700:01 (85)40:56 (72)703:55 (85)
8666Pontus ThuressonHärlövs IF / Skåneslättens OL 2696:33 (88)703:10 (86)36:00 (44)706:31 (86)
8758Jeanette AnderssonKarlskrona SOK / OK Landehof 3693:29 (87)704:16 (87)42:58 (82)708:20 (87)
8848Eskil JohanssonOK Orion 3699:09 (89)710:05 (88)43:47 (84)713:28 (88)
8920Peter ÖstenssonJärla Orientering / Kungälvs OK / OK Tranan 2707:03 (91)713:21 (91)34:03 (32)716:04 (89)
9054Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg 1688:46 (85)712:45 (90)64:07 (121)717:14 (90)
9147Anki AlmqvistFK Göingarna 2701:26 (90)711:30 (89)54:26 (116)717:25 (91)
9257Sarah StrålenstamKalmar OK 3711:35 (93)720:12 (92)41:35 (77)724:41 (92)
9349Åsa WestströmAlvesta SOK / Göteborg-Majorna OK 1717:33 (95)724:09 (93)36:26 (49)727:41 (93)
9457Petra LundgrenKalmar OK 3713:20 (94)724:13 (94)44:39 (92)727:45 (94)
9566Karin JägrydHärlövs IF / Skåneslättens OL 2710:12 (92)724:21 (95)57:46 (119)728:17 (95)
9668Axel LindströmTorsås OK 1720:17 (97)726:44 (96)40:14 (69)729:42 (96)
9749Tilda NyrellAlvesta SOK / Göteborg-Majorna OK 1718:35 (96)730:50 (97)45:46 (99)737:01 (97)
9843Jacob EnbergHalmstad OK / Lunds OK 2732:00 (98)737:53 (98)31:57 (15)740:37 (98)
9924Johanna OttossonÖrkelljunga FK 1734:04 (99)740:27 (99)32:56 (23)743:13 (99)
10032Sara BengtssonMalmö OK 1734:58 (100)741:01 (100)38:55 (59)744:07 (100)
10143Kristina PerssonHalmstad OK / Lunds OK 2738:38 (101)748:25 (102)44:42 (94)753:22 (101)
10225Marie NordtrömHjärnarps OL 1740:26 (103)748:20 (101)99:03 (126)753:30 (102)
10343Lars-Göran JohanssonHalmstad OK / Lunds OK 2738:42 (102)749:26 (103)45:07 (97)753:47 (103)
10446Hans JohanssonOK Reftele 1749:19 (104)756:24 (104)38:26 (57)760:00 (104)
10546Patrik NilssonOK Reftele 1749:25 (105)756:30 (105)39:24 (63)760:58 (105)
10646Bernt KarlssonOK Reftele 1752:04 (107)759:42 (106)41:45 (78)763:19 (106)
10724Ebba NilssonÖrkelljunga FK 1752:10 (108)761:44 (108)55:04 (117)765:21 (107)
10853Sandra AnderssonFalkenbergs OK 2750:28 (106)761:02 (107)49:39 (112)766:36 (108)
10960Marie JohanssonOK Gynge 1761:26 (110)767:20 (109)33:56 (31)770:00 (109)
11060Joakim JacobssonOK Gynge 1761:20 (109)771:22 (111)38:57 (60)775:01 (110)
11153Emma WillborgFalkenbergs OK 2763:47 (113)773:46 (113)60:33 (120)777:30 (111)
11264Elena KurashovaFK Åsen / OK Pan-Kristianstad 3763:42 (112)773:07 (112)47:21 (108)778:39 (112)
11360Albin StrömbergOK Gynge 1770:06 (114)779:24 (114)47:32 (110)783:36 (113)
11439Lars KarlssonOK Gränsen 1772:29 (115)780:16 (115)44:41 (93)784:24 (114)
11534Ingrid RoosMotala AIF OL 1776:28 (116)784:54 (116)46:54 (103)789:04 (115)
11655Alfred KjellénHelsingborgs SOK 2826:58 (118)833:06 (117)34:53 (40)836:55 (116)
11755Lisa KjellénHelsingborgs SOK 2827:35 (119)833:57 (118)35:00 (42)837:02 (117)
11837Michael MagnussonMarkbygdens OK 2826:51 (117)833:59 (119)37:30 (52)837:45 (118)
11929Zacharias ÅkerlundStigmännen Karlshamns OK 1877:09 (120)883:45 (120)40:59 (73)887:11 (119)
12045Anders SaleskogRonneby OK 2886:09 (121)892:25 (121)37:22 (51)895:17 (120)
12145Ulrik JohanssonRonneby OK 2886:13 (122)892:28 (122)37:41 (55)895:36 (121)
12245Samuel HåkanssonRonneby OK 2888:48 (123)899:43 (123)46:15 (101)904:10 (122)
12352Karin LindholmEslövs FK / Frosta OK 1913:32 (124)922:06 (124)41:19 (76)925:42 (123)
12452Anna BjärbyEslövs FK / Frosta OK 1916:25 (125)924:24 (125)44:27 (90)928:50 (124)
12552Gustaf SchejaEslövs FK / Frosta OK 1932:20 (126)945:45 (126)68:14 (125)952:37 (125)
59Moa NicklassonKexholms SK 1Ej godk.Ej godk.
69Eva BeranovaUSK Praha 1Ej godk.Ej godk.
10Håkan AxelssonFK Göingarna 1-:---:--30:51 (10)Ej godk.
64Katarina FastFK Åsen / OK Pan-Kristianstad 3Ej startEj start
55Lowe PalmertzHelsingborgs SOK 2Ej startEj start
49Stina BengtssonAlvesta SOK / Göteborg-Majorna OK 1Ej startEj start
25Johanna RagnarssonHjärnarps OL 1Ej startEj start
63Katarina SundelinOK Orion 4761:36 (111)770:02 (110)Ej startEj start
© www.tjoget.nu