Tjoget.nu - Liveresultat
Nationell stafettorientering för 20-mannalag
Liveresultat
(Sidan hämtad: 13:57:16)Uppdatera

Just nu: Täten har gått i mål.

Klicka på önskad sträcka nedan.

Sträcka:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20
Gult
=
Uppdaterad senaste
5 minuterna.
Sortera genom att klicka på kolumnrubrikerna och håll musen över ett resultat för att visa fler detaljer!

Sträcka 13 Beräknad passering kl: 04:3304:4804:58 05:00
Pl S.nr Namn Lag Radio 1Radio 2Förvarn. Ind. tid Lagtid
12Björn HellrupOK Pan-Kristianstad 1428:11 (1)445:15 (1)456:21 (1)44:47 (2)458:41 (1)
21Nils Hammaräng GripOK Orion 1438:54 (2)454:35 (2)464:00 (2)39:27 (1)466:09 (2)
328Patrik RosénVäxjö OK 1448:54 (3)468:24 (3)481:08 (3)49:14 (5)483:29 (3)
43Malte EvebornOK Roxen 1460:50 (4)482:19 (4)496:34 (4)51:47 (8)499:09 (4)
59Jan-Olof SvenssonHalmstad OK 1464:15 (5)485:21 (5)498:37 (5)53:05 (11)501:29 (5)
64Gustav LidénLinköpings OK 1466:23 (6)487:54 (6)506:32 (6)57:51 (18)509:10 (6)
751Simon SvahnEksjö SOK 1482:35 (8)503:57 (8)515:15 (7)49:42 (6)517:48 (7)
87Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK 1474:09 (7)502:49 (7)516:33 (8)61:11 (26)519:36 (8)
915Joel KristianssonSkåneslättens OL 1491:20 (11)511:22 (10)523:39 (9)49:01 (4)526:08 (9)
1017Olle BjörneldKalmar OK 1488:57 (10)510:57 (9)524:31 (10)52:23 (9)527:06 (10)
115David HanssonMarkbygdens OK 1496:17 (12)515:41 (12)526:53 (12)50:00 (7)529:24 (11)
1211Peter Lillen NilssonOK Tranan 1488:18 (9)512:23 (11)526:48 (11)58:40 (19)529:35 (12)
1365Povel LarssonOK Skogsfalken 1500:39 (13)524:37 (13)537:51 (13)56:57 (16)540:32 (13)
1413Erik OscarssonOK Orion 2502:01 (14)525:22 (14)538:15 (14)57:27 (17)541:00 (14)
158Isak BengtssonOK Löftan 1503:37 (15)526:33 (15)539:14 (15)53:17 (12)541:43 (15)
1669Tereza AschermannovaUSK Praha 1504:35 (16)531:33 (16)547:29 (16)63:34 (34)550:31 (16)
1712Per HolmbergRonneby OK 1505:48 (17)531:35 (17)548:15 (17)65:33 (40)551:08 (17)
1836Bengt HesslekransOK Njudung 1507:50 (18)537:05 (18)551:51 (18)67:37 (48)555:40 (18)
1922Johan HagströmFalkenbergs OK 1523:50 (20)545:06 (19)558:12 (19)53:03 (10)560:59 (19)
206Fredrik PlumppuHestra IF 1521:50 (19)545:23 (20)568:27 (20)66:39 (45)571:39 (20)
2118Jonas BengtssonHelsingborgs SOK 1537:25 (21)559:50 (21)573:37 (21)56:00 (15)576:23 (21)
2216Daniel HalvardssonNässjö OK 1541:14 (24)566:27 (22)581:37 (22)62:40 (29)585:14 (22)
2341Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad 2540:00 (22)570:04 (24)583:20 (23)63:49 (35)585:44 (23)
2427Robin ÖhrnOK Bävern 1544:15 (25)569:37 (23)584:19 (24)62:57 (30)587:56 (24)
2570Johan MalmqvistVäxjö OK 3540:51 (23)570:36 (25)586:02 (25)66:24 (44)589:16 (25)
2631Peter JohanssonVäxjö OK 2545:06 (26)572:17 (26)587:26 (26)67:27 (46)591:03 (26)
2714Lars SvenssonOK Nackhe 1549:04 (28)574:30 (27)589:36 (27)67:36 (47)593:07 (27)
2862Tomas RahmOK Norrvirdarna 1548:32 (27)579:09 (28)595:17 (28)66:02 (42)597:51 (28)
2959Markus LjungqvistKexholms SK 1553:17 (29)584:04 (29)596:24 (29)63:13 (33)598:59 (29)
3026Ingmar OlssonOK Vilse 87 1562:36 (31)587:45 (31)602:27 (30)63:07 (32)605:36 (30)
3150Patrik AnderssonAnderstorps OK / OK Stigen 1555:10 (30)587:40 (30)606:02 (32)77:24 (53)609:32 (31)
3238Christian JohnssonFK Finn 1564:50 (32)589:44 (32)604:14 (31)66:02 (41)609:34 (32)
3323Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OL 1568:38 (33)593:37 (33)608:25 (33)61:59 (28)611:42 (33)
3444Oscar AnderssonHultsfreds OK / Målilla OK / OK Tyr / Vimmerby OK 1569:40 (34)594:30 (34)609:10 (34)60:24 (25)612:11 (34)
3540Inge GötessonKarlskrona SOK 2582:05 (37)607:33 (35)623:28 (35)65:12 (39)626:30 (35)
3630Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL / Linköpings OK / OK Roxen / Sol Tranås 2581:46 (36)613:44 (36)633:51 (36)79:42 (57)638:09 (36)
3767Emil KreutnerSOK Viljan 1598:15 (40)622:20 (38)636:24 (38)60:00 (23)639:11 (37)
3821Stefan JohanssonOK Vivill 1581:19 (35)621:22 (37)636:23 (37)75:50 (51)639:41 (38)
3935Karolin LundénHästveda OK 1601:36 (42)626:20 (40)640:11 (39)59:00 (22)643:37 (39)
4033Mikael WidénFK Boken 1602:03 (43)626:46 (41)640:55 (40)58:53 (21)644:07 (40)
4161Magnus JohanssonKamrat och IF KIF / OK Njudung 2600:44 (41)626:07 (39)642:05 (41)64:51 (38)645:12 (41)
4242Jesper DanielssonKalmar OK 2591:01 (38)631:38 (43)646:01 (43)75:37 (50)649:17 (42)
4356Jane JohanssonIstrums SK 1605:51 (47)630:44 (42)645:06 (42)61:32 (27)649:42 (43)
4454Erik MarmanderFK Friskus-Varberg 1604:41 (46)635:40 (45)650:21 (44)64:43 (37)653:07 (44)
4525Alf-Erik RagnarssonHjärnarps OL 1592:31 (39)632:42 (44)650:51 (45)94:42 (64)654:27 (45)
4619Rasmus JohanssonNybro OK 1/IKHP612:42 (49)638:18 (46)652:42 (46)63:06 (31)655:55 (46)
4747Claes OlvegårdFK Göingarna 2602:55 (44)643:26 (47)659:34 (47)78:13 (54)662:59 (47)
4858Mats KarlssonKarlskrona SOK / OK Landehof 3607:19 (48)647:40 (49)662:12 (48)81:59 (58)665:22 (48)
4948Lars CarlssonOK Orion 3630:54 (53)653:27 (50)666:31 (50)54:35 (13)669:41 (49)
5066Jonny SvenssonHärlövs IF / Skåneslättens OL 2614:05 (50)644:29 (48)666:16 (49)86:37 (61)670:31 (50)
5120Lisa JohanssonJärla Orientering / Kungälvs OK / OK Tranan 2603:34 (45)658:26 (51)678:17 (51)100:32 (65)682:01 (51)
5257Julia GlowaczKalmar OK 3640:45 (54)664:15 (53)680:16 (52)63:53 (36)683:06 (52)
5368Emma OlssonTorsås OK 1628:46 (52)664:07 (52)685:10 (53)85:56 (60)689:28 (53)
5449Oscar NilssonAlvesta SOK / Göteborg-Majorna OK 1628:21 (51)667:05 (54)688:16 (54)89:07 (63)691:15 (54)
5532Lotta MagnussonMalmö OK 1652:11 (55)682:42 (55)701:25 (55)78:44 (56)705:12 (55)
5643Oskar BergHalmstad OK / Lunds OK 2668:18 (59)692:05 (56)706:11 (56)58:46 (20)708:40 (56)
5724Sune ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK 1670:12 (60)693:33 (58)707:28 (57)60:05 (24)710:17 (57)
5853Anders GusedFalkenbergs OK 2658:38 (56)699:07 (59)713:38 (58)75:57 (52)716:57 (58)
5946Kjell AnderssonOK Reftele 1662:28 (58)692:58 (57)717:27 (59)118:52 (69)721:34 (59)
6063Ulrika HermanssonOK Orion 4692:30 (63)714:58 (63)728:02 (61)55:46 (14)731:06 (60)
6164Ola SvenssonFK Åsen / OK Pan-Kristianstad 3675:12 (61)707:08 (60)726:59 (60)78:19 (55)731:18 (61)
6260Per PegardOK Gynge 1683:08 (62)712:55 (62)732:20 (62)74:15 (49)736:04 (62)
6339Mats FridénOK Gränsen 1661:56 (57)707:38 (61)734:42 (63)110:51 (67)739:43 (63)
6434Lotta HaraldssonMotala AIF OL 1695:32 (64)722:28 (64)739:01 (64)66:22 (43)742:10 (64)
6537Axel EckhardtMarkbygdens OK 2739:04 (65)781:08 (65)797:13 (65)85:42 (59)800:15 (65)
6629Ann-Sofie RobértStigmännen Karlshamns OK 1786:22 (66)818:48 (66)842:49 (66)107:08 (66)846:12 (66)
6745Jörgen SvenssonRonneby OK 2794:11 (67)832:58 (67)854:01 (67)87:42 (62)857:55 (67)
6852Jan LindholmEslövs FK / Frosta OK 1805:43 (68)853:27 (68)880:23 (68)113:45 (68)884:23 (68)
10Martin GranqvistFK Göingarna 1-:---:---:--48:24 (3)Ej godk.
© www.tjoget.nu