Tjoget.nu - Liveresultat
Nationell stafettorientering för 20-mannalag
Liveresultat
(Sidan hämtad: 14:24:39)Uppdatera

Just nu: Täten har gått i mål.

Klicka på önskad sträcka nedan.

Sträcka:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20
Gult
=
Uppdaterad senaste
5 minuterna.
Sortera genom att klicka på kolumnrubrikerna och håll musen över ett resultat för att visa fler detaljer!

Sträcka 10 Beräknad passering kl: 02:5403:04 03:06
Pl S.nr Namn Lag Radio 2Förvarn. Ind. tid Lagtid
12Johan ModigOK Pan-Kristianstad 1330:34 (1)339:42 (1)40:57 (6)341:04 (1)
21Henrik BerlinOK Orion 1343:48 (2)353:47 (2)38:24 (2)355:11 (2)
328Henrik KroksmyrVäxjö OK 1348:54 (3)360:24 (3)41:20 (8)361:49 (3)
44Per GuståsLinköpings OK 1361:34 (4)373:11 (5)44:45 (12)374:50 (4)
55Niclas AnderssonMarkbygdens OK 1361:44 (5)373:10 (4)50:47 (32)374:52 (5)
651Lars NordgrenEksjö SOK 1361:54 (6)373:37 (6)47:31 (20)375:25 (6)
73Erik HelanderOK Roxen 1364:28 (9)374:06 (7)39:15 (4)375:30 (7)
89Emil AlexanderssonHalmstad OK 1364:25 (8)374:09 (8)41:44 (9)375:31 (8)
911Maja KindlundOK Tranan 1363:50 (7)374:15 (9)40:36 (5)375:56 (9)
107Magnus LarssonKarlskrona SOK 1364:34 (10)374:25 (10)38:41 (3)375:58 (10)
1112Anton GlivesonRonneby OK 1377:49 (12)389:07 (11)47:37 (21)390:34 (11)
1215Anders JägrydSkåneslättens OL 1373:11 (11)389:14 (12)50:43 (31)390:47 (12)
1365Pontus LarssonOK Skogsfalken 1377:58 (13)389:29 (13)48:15 (24)391:08 (13)
1417Edvin StrandbergKalmar OK 1386:21 (14)397:53 (14)46:19 (17)399:11 (14)
1513Johan EngströmOK Orion 2389:49 (16)399:54 (15)37:10 (1)401:15 (15)
1618Jonas NorénHelsingborgs SOK 1388:56 (15)400:26 (16)45:59 (13)401:57 (16)
1736Rickard RosgrenOK Njudung 1392:47 (17)403:25 (17)44:26 (10)404:59 (17)
1869Tomáš BaldriánUSK Praha 1392:48 (18)404:14 (18)46:27 (18)405:41 (18)
198Patrik CorneliussonOK Löftan 1395:11 (19)408:32 (19)47:51 (23)409:59 (19)
2062Magnus ForsbergOK Norrvirdarna 1397:58 (20)409:01 (20)46:17 (16)410:37 (20)
216Alice AronengHestra IF 1399:24 (21)412:12 (21)52:56 (37)414:02 (21)
2214Tommy JohnssonOK Nackhe 1403:13 (22)419:57 (22)51:50 (34)421:47 (22)
2327Mikael M KarlssonOK Bävern 1408:35 (23)422:51 (23)57:22 (42)424:39 (23)
2422Håkan HanssonFalkenbergs OK 1410:46 (24)423:11 (24)52:00 (35)424:57 (24)
2541Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad 2421:00 (27)431:48 (25)44:31 (11)433:27 (25)
2631Annika EricssonVäxjö OK 2419:54 (25)433:00 (26)48:21 (25)434:58 (26)
2716Kjell NeroNässjö OK 1420:34 (26)433:20 (27)49:29 (28)435:06 (27)
2870Jan KarlssonVäxjö OK 3425:46 (28)438:37 (28)49:45 (29)440:21 (28)
2967Stefan PetterssonSOK Viljan 1429:45 (29)444:28 (29)61:56 (56)446:43 (29)
3050Kristina AreskougAnderstorps OK / OK Stigen 1433:02 (30)445:35 (30)52:09 (36)447:16 (30)
3126Ina ÅmanOK Vilse 87 1435:20 (31)448:03 (31)51:39 (33)449:44 (31)
3223Björn KleistBoxholm-Mjölby OL 1436:38 (32)448:24 (32)46:58 (19)450:02 (32)
3359Jimmy NicklassonKexholms SK 1437:40 (34)450:25 (33)50:29 (30)452:12 (33)
3444Björn AxemoHultsfreds OK / Målilla OK / OK Tyr / Vimmerby OK 1436:47 (33)451:47 (34)61:51 (53)453:58 (34)
3538Philip MartinssonFK Finn 1444:12 (35)455:57 (35)46:07 (14)457:32 (35)
3625Lennart MorénHjärnarps OL 1446:33 (37)458:08 (36)49:01 (27)459:48 (36)
3740Maria SibilevaKarlskrona SOK 2447:48 (38)461:35 (37)54:52 (39)463:31 (37)
3858Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK / OK Landehof 3446:10 (36)463:24 (38)60:10 (50)465:24 (38)
3921Albin SamuelssonOK Vivill 1451:46 (40)466:11 (39)55:16 (40)467:40 (39)
4030Jan LundgrenBoxholm-Mjölby OL / Linköpings OK / OK Roxen / Sol Tranås 2450:10 (39)466:26 (40)65:12 (60)468:17 (40)
4142Ulf LundbergKalmar OK 2458:38 (43)470:13 (41)46:08 (15)472:01 (41)
4220Per SundqvistJärla Orientering / Kungälvs OK / OK Tranan 2458:38 (44)471:27 (42)53:09 (38)473:07 (42)
4347Dan NilssonFK Göingarna 2457:08 (42)473:55 (43)72:21 (65)475:48 (43)
4461Per SandlundKamrat och IF KIF / OK Njudung 2458:48 (45)474:03 (44)59:32 (47)476:22 (44)
4566Bengt-Åke BerntssonHärlövs IF / Skåneslättens OL 2463:11 (46)474:43 (46)48:51 (26)476:26 (45)
4619Leif LindströmNybro OK 1/IKHP454:35 (41)474:08 (45)67:19 (63)476:26 (46)
4757Anders ThorKalmar OK 3465:49 (47)480:37 (47)58:29 (45)482:43 (47)
4856Åke LarssonIstrums SK 1469:08 (48)481:08 (48)47:38 (22)482:52 (48)
4933Peter LarssonFK Boken 1471:55 (49)485:33 (49)59:01 (46)487:32 (49)
5035Anna WikströmHästveda OK 1473:17 (50)488:08 (50)57:31 (44)490:05 (50)
5154Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg 1475:50 (51)491:32 (51)69:46 (64)493:50 (51)
5246Gunnar GustavssonOK Reftele 1482:41 (53)497:18 (52)60:00 (48)499:06 (52)
5339Ida KarlssonOK Gränsen 1477:53 (52)500:04 (53)82:09 (68)502:03 (53)
5468Göran HenrikssonTorsås OK 1486:45 (54)500:41 (54)55:55 (41)502:47 (54)
5548Karl-Axel EngströmOK Orion 3488:18 (55)502:43 (55)60:08 (49)504:58 (55)
5649Ola NilssonAlvesta SOK / Göteborg-Majorna OK 1489:32 (56)504:29 (56)62:01 (57)506:32 (56)
5724Daniel KämpeÖrkelljunga FK 1503:27 (58)516:19 (57)64:33 (59)518:00 (57)
5832Jenny LindblomMalmö OK 1503:02 (57)522:17 (58)81:40 (67)524:47 (58)
5953Erik RexfeltFalkenbergs OK 2510:25 (59)525:07 (59)60:44 (52)527:18 (59)
6064Bengt-Göran MånssonFK Åsen / OK Pan-Kristianstad 3522:35 (60)538:00 (60)60:15 (51)540:30 (60)
6134Patrik KorallMotala AIF OL 1531:22 (61)547:39 (61)66:57 (62)550:14 (61)
6243Dan SjöholmHalmstad OK / Lunds OK 2542:03 (62)556:39 (62)61:55 (55)558:45 (62)
6363Krister WahlströmOK Orion 4551:15 (63)565:42 (63)62:03 (58)567:43 (63)
6460Jonas PerssonOK Gynge 1553:34 (64)569:49 (64)76:01 (66)571:37 (64)
6529Christian LindblomStigmännen Karlshamns OK 1562:56 (65)584:51 (65)91:46 (69)587:41 (65)
6645Jennie SaleskogRonneby OK 2597:52 (66)621:28 (66)110:55 (70)623:48 (66)
6755Veronika PalmertzHelsingborgs SOK 2611:39 (67)627:16 (67)61:53 (54)629:17 (67)
6852Göran FrankEslövs FK / Frosta OK 1613:13 (68)627:55 (68)66:17 (61)630:08 (68)
6937Marie HögstrandMarkbygdens OK 2614:01 (69)628:33 (69)57:30 (43)630:35 (69)
10Magnus GranqvistFK Göingarna 1-:---:--41:07 (7)Ej godk.
© www.tjoget.nu