Tjoget.nu - Liveresultat
Nationell stafettorientering för 20-mannalag
Liveresultat
(Sidan hämtad: 13:10:36)Uppdatera

Just nu: Täten har gått i mål.

Klicka på önskad sträcka nedan.

Sträcka:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20
Gult
=
Uppdaterad senaste
5 minuterna.
Sortera genom att klicka på kolumnrubrikerna och håll musen över ett resultat för att visa fler detaljer!

Sträcka 1 Beräknad passering kl: 15:1515:3415:38 15:40
Pl S.nr Namn Lag Radio 1Radio 2Förvarn. Ind. tid Lagtid
139Jonatan FridolfssonOK Gränsen 114:48 (2)34:26 (2)38:18 (1)39:21 (1)39:21 (1)
24Fredrik JohanssonLinköpings OK 114:54 (6)34:31 (6)38:19 (2)39:24 (2)39:24 (2)
311Karl-Johan WestbergOK Tranan 114:55 (7)34:28 (4)38:21 (4)39:25 (3)39:25 (3)
415Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL 114:46 (1)34:24 (1)38:20 (3)39:34 (4)39:34 (4)
52Oscar ModigOK Pan-Kristianstad 114:56 (8)34:27 (3)38:26 (6)39:37 (5)39:37 (5)
636Tom FahlénOK Njudung 115:05 (18)34:35 (10)38:30 (8)39:39 (6)39:39 (6)
73Jakob TellsénOK Roxen 114:58 (11)34:32 (7)38:31 (9)39:42 (7)39:42 (7)
818Erik AlnervikHelsingborgs SOK 114:50 (3)34:36 (12)38:26 (5)39:42 (8)39:42 (8)
928Joel Käll KarlssonVäxjö OK 114:52 (4)34:30 (5)38:27 (7)39:43 (9)39:43 (9)
1024Agust KronkvistÖrkelljunga FK 115:02 (15)34:36 (11)38:36 (13)39:44 (10)39:44 (10)
119Niklas HidmanHalmstad OK 114:54 (5)34:32 (8)38:32 (10)39:44 (11)39:44 (11)
1251Mattis PerssonEksjö SOK 115:08 (22)34:39 (14)38:33 (12)39:46 (12)39:46 (12)
1319Oskar Stensson-bohmanNybro OK 1/IKHP14:59 (12)34:33 (9)38:33 (11)39:51 (13)39:51 (13)
1459Patrik JohanssonKexholms SK 115:09 (23)34:44 (18)38:41 (14)39:57 (14)39:57 (14)
157Hugo LarssonKarlskrona SOK 115:00 (13)34:42 (16)38:48 (15)40:04 (15)40:04 (15)
161Gustav OlssonOK Orion 114:58 (10)34:41 (15)38:49 (16)40:05 (16)40:05 (16)
176Emil KarlssonHestra IF 114:57 (9)34:39 (13)38:50 (17)40:07 (17)40:07 (17)
1865Edvin SmedbergOK Skogsfalken 115:07 (21)34:43 (17)38:51 (18)40:08 (18)40:08 (18)
1969Michal BolehovskyUSK Praha 115:06 (19)34:47 (20)38:58 (19)40:13 (19)40:13 (19)
2010Edvin SelinFK Göingarna 115:03 (16)34:46 (19)39:01 (20)40:15 (20)40:15 (20)
218Daniel AnderssonOK Löftan 115:07 (20)35:01 (21)40:01 (23)41:18 (21)41:18 (21)
2258Mattias HolmstrandKarlskrona SOK / OK Landehof 315:01 (14)35:07 (22)39:58 (21)41:20 (22)41:20 (22)
2330Andreas EkbladhBoxholm-Mjölby OL / Linköpings OK / OK Roxen / Sol Tranås 215:27 (35)35:10 (23)39:59 (22)41:21 (23)41:21 (23)
245Olle BergstedtMarkbygdens OK 115:11 (25)35:33 (26)40:15 (25)41:32 (24)41:32 (24)
2523Patrik GustafssonBoxholm-Mjölby OL 115:41 (42)35:37 (28)40:20 (27)41:34 (25)41:34 (25)
2668Emil NilssonTorsås OK 115:14 (27)35:41 (29)40:17 (26)41:35 (26)41:35 (26)
2757Evdin LjungbergKalmar OK 315:20 (32)35:21 (24)40:11 (24)41:39 (27)41:39 (27)
2846Ulf LunnhedOK Reftele 115:17 (30)35:35 (27)40:21 (28)41:42 (28)41:42 (28)
2932Adam LindblomMalmö OK 115:22 (33)35:45 (30)40:26 (29)41:47 (29)41:47 (29)
3017Fredrik EllinKalmar OK 115:24 (34)35:56 (37)40:28 (30)41:50 (30)41:50 (30)
3121Elias ThunbergOK Vivill 115:18 (31)35:53 (35)40:30 (33)41:51 (32)41:51 (31)
3214Elias JohnssonOK Nackhe 115:15 (28)35:49 (32)40:30 (32)41:51 (31)41:51 (32)
3331Ludvig ZaarVäxjö OK 215:12 (26)35:55 (36)40:33 (35)41:53 (34)41:53 (33)
3438Lucian SemeniucFK Finn 115:16 (29)35:51 (33)40:28 (31)41:53 (33)41:53 (34)
3516Måns LennermoNässjö OK 115:33 (38)36:02 (40)40:37 (37)41:55 (35)41:55 (35)
3612Stefan KarlssonRonneby OK 115:04 (17)35:47 (31)40:33 (34)41:55 (36)41:55 (36)
3727Mikael HallOK Bävern 115:30 (37)35:52 (34)40:35 (36)41:56 (37)41:56 (37)
3848Harald RoothOK Orion 315:42 (43)35:56 (38)40:38 (38)41:59 (38)41:59 (38)
3940Fredrik PerssonKarlskrona SOK 215:56 (49)36:06 (41)40:43 (39)42:05 (39)42:05 (39)
4067Martin LindströmSOK Viljan 115:58 (51)36:13 (42)40:54 (40)42:18 (40)42:18 (40)
4161Pontus HolmbergKamrat och IF KIF / OK Njudung 215:35 (39)36:00 (39)40:58 (41)42:25 (41)42:25 (41)
4225Ola KrikströmHjärnarps OL 115:30 (36)36:45 (46)41:32 (45)42:46 (42)42:46 (42)
4313Tom OlaussonOK Orion 215:37 (40)36:41 (44)41:26 (42)42:48 (43)42:48 (43)
4449Per TikkanenAlvesta SOK / Göteborg-Majorna OK 115:39 (41)36:46 (47)41:34 (46)42:56 (44)42:56 (44)
4522Jesper NelsénFalkenbergs OK 115:52 (47)36:43 (45)41:29 (43)42:58 (45)42:58 (45)
4650Niclas HörnquistAnderstorps OK / OK Stigen 115:54 (48)36:29 (43)41:30 (44)43:02 (46)43:02 (46)
4726Niklas ThörnOK Vilse 87 115:50 (46)37:28 (48)43:07 (47)44:40 (47)44:40 (47)
4829Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK 115:44 (44)35:31 (25)43:49 (48)46:04 (48)46:04 (48)
4962Elias AnderssonOK Norrvirdarna 115:10 (24)42:16 (49)48:10 (49)49:31 (49)49:31 (49)
5041Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad 216:36 (56)44:40 (51)49:40 (51)50:58 (50)50:58 (50)
5135Torgny LundHästveda OK 116:40 (59)44:37 (50)49:38 (50)51:02 (51)51:02 (51)
5270Per RoothVäxjö OK 316:29 (53)44:56 (60)49:56 (54)51:13 (52)51:13 (52)
5334Daniel HasselströmMotala AIF OL 116:37 (57)44:41 (52)49:55 (53)51:20 (53)51:20 (53)
5447Viktor HolmFK Göingarna 216:38 (58)44:43 (53)49:54 (52)51:24 (54)51:24 (54)
5556Kalle InemyrIstrums SK 115:56 (50)44:52 (57)49:58 (56)51:26 (55)51:26 (55)
5644Anders NilssonHultsfreds OK / Målilla OK / OK Tyr / Vimmerby OK 116:34 (55)44:55 (59)50:00 (57)51:27 (56)51:27 (56)
5766Mantas ZalagaHärlövs IF / Skåneslättens OL 215:49 (45)44:46 (54)49:57 (55)51:29 (57)51:29 (57)
5833Erik JohanssonFK Boken 116:05 (52)44:55 (58)50:05 (60)51:32 (58)51:32 (58)
5920Christian AnderssonJärla Orientering / Kungälvs OK / OK Tranan 216:29 (54)44:48 (55)50:00 (58)51:32 (59)51:32 (59)
6063Jens SöderströmOK Orion 416:43 (60)44:49 (56)50:03 (59)51:34 (60)51:34 (60)
6142Martin HagbergKalmar OK 219:06 (64)54:47 (61)60:57 (62)62:17 (61)62:17 (61)
6245Fredrik HåkanssonRonneby OK 218:52 (61)54:50 (63)60:57 (61)62:22 (62)62:22 (62)
6353Thomas LindgrenFalkenbergs OK 219:00 (62)54:51 (64)61:00 (63)62:25 (63)62:25 (63)
6464Henrik JohanssonFK Åsen / OK Pan-Kristianstad 319:03 (63)54:53 (65)61:02 (64)62:27 (64)62:27 (64)
6554Jimmy HäggFK Friskus-Varberg 120:19 (65)54:48 (62)61:04 (65)62:36 (65)62:36 (65)
6660Martin LarssonOK Gynge 120:27 (66)58:38 (66)65:33 (66)67:11 (66)67:11 (66)
6743Mikael HelinHalmstad OK / Lunds OK 228:29 (68)64:21 (67)70:32 (67)71:55 (67)71:55 (67)
6852Daniel LindbergEslövs FK / Frosta OK 120:44 (67)66:33 (68)73:44 (68)75:23 (68)75:23 (68)
6955Dennis RudqvistHelsingborgs SOK 235:20 (70)76:33 (69)83:20 (69)85:11 (69)85:11 (69)
7037Marcus RagnarssonMarkbygdens OK 229:54 (69)84:14 (70)92:25 (70)94:13 (70)94:13 (70)
© www.tjoget.nu